24 óra alatt 163 gyereket látott el a János Kórház sebésze

Egyedül látja el a budapesti Szent János Kórház a gyermeksebészeti és gyermektraumatológiai ügyeletet Észak- és Közép-Magyarország területén – derült ki a kórház egyik gyermeksebészének nyilvános Facebook-posztjából.

Kőnig Róbert a posztban meg is kérdezte követőit, hogy szerintük mit reagáltak a szülők a megnövekedett forgalomra és arra, hogy egymás után érkeztek a mentők a kórházba. A #163gyerek24óraalatt hastaggel pedig arra utalt, hányan fordultak meg egy ügyelet alatt a János kórházban.

A kormány átalakítja az esti és éjszakai orvosi ügyeleti rendszert: a háziorvosi és a házi gyermekorvosi ügyeletek megszervezését az Országos Mentőszolgálat látja el körzetenként. Mint ahogy arról a napokban beszámoltunk: eddig ötvenezer beteget láttak már el az új rendszerben.

A történtekre azóta már a kórház is reagált és tisztázta a kialakult helyzet okait.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +4 °C

Nagyrészt napos idő lesz fátyol- és gomolyfelhőkkel, utóbbiak időszakosan jobban összeállhatnak. Csapadék nem valószínű. Az élénk északnyugati szél időnként megerősödik.A hőmérséklet délután 15, 20, késő este 9, 15 fok között várható. A hidegfront elvonultával megszűnik a fronthatás. Szerdán már anticiklon határozza meg időjárásunkat, így a frontérzékenyek szervezete is pihenhet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!