Mit együnk edzés előtt, közben és után?

A rendszeres sport az egészséges életmód fontos része. Ám azt csak kevesen tudják, mit érdemes edzés előtt, alatt és után enni, hogy javítsuk az energiahatékonyságot, az állóképességet és a regenerálódási folyamatokat.

Azzal sokan tisztában vannak, hogy a sok folyadék, valamint a fehérjefogyasztás kiemelkedően fontos sportoláskor. De mit tegyünk és együnk, hogy edzés után ne faljuk fel a hűtő teljes tartalmát?

A következő receptekből megtudhatjuk, mit együnk edzés előtt, alatt és után, hogy a sportolással töltött idő a lehető leghatékonyabb legyen.

Edzés előtt

Kiváló választás az alacsony zsírtartalmú shake , melynek elkészítése mindössze öt percet vesz igénybe. Amire szükségünk lesz hozzá:

  • banán: tele van tápanyagokkal, ugyanakkor jó forrása a könnyen emészthető szénhidrátoknak, melyet szervezetünk energiává alakít át. Magas káliumszintjének köszönhetően segít elkerülni a görcsöket edzés közben.
  • méz: egyszerű szénhidrát, mely könnyen felszívódik a szervezetben, és növeli az energiaszintet.
  • mandula: telítetlen zsír, természetes lendületet és energiát ad, mely fontos a kitartó edzéshez.

Az alapanyagokat alaposan turmixoljuk össze, és edzés előtt igyuk meg. Egy pohárral bőven elegendő belőle.

Edzés közben

A különböző müzliszeletek energiát adnak edzés közben, ha megéheznénk, vagy úgy érezzük, elfogyott belőlünk a "szufla". A hozzávalók:

  • mazsola és pekándió: a szárított gyümölcsnek magas a természetes cukortartalma és a megfelelő dózisú energiát jelent a szervezet számára. A pekándió alternatív energiaforrás, mivel magas a természetes zsírtartalma.
  • lenmag: omega-3 forrás, amely erősíti az immunrendszert és optimalizálja a test energiszintjét. Csak egy evőkanálnyit tegyünk bele, mert magas rosttartalma miatt puffadást okozhat.

Az egészet turmixoljuk össze, és fagyasszuk le, hogy jól összeálljon. Így könnyebb a fogyasztása is.

Edzés után

A joghurt alacsony zsír- és kalóriatartalma miatt ideális választás sportolás után. Amire szükségünk lesz hozzá:

  • vegyes bogyós gyümölcsök: természetes cukrokat és megfelelő szénhidrátot juttatnak az izmokba, ezáltal a lehető leghamarabb visszaállítják a szervezet energiaszintjét.
  • görög joghurt: edzés után fontos a fehérje pótlása, hiszen ez az a tápanyag, mely fenntartja és javítja a test sejtjeinek szöveteit. A jó minőségű görög joghurt kétszer annyi fehérjét tartalmaz, mint egy normál joghurt, így gyorsan képes gyógyítani a fáradt izmokat.

Az alapanyagokat ízlés szerinti mennyiségben keverjük össze, és fogyasszuk el.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra