Jobb lenne a pálmaolaj helyett a kőolaj?

A pálmaolaj az egyik legnépszerűbb vegyipari alapanyag. Számtalan előnnyel rendelkezik, de alig néhány ültetvény termeszti fenntarthatóan. Ennek következtében, természetes anyagot használunk fel, de nem feltétlen kifizetődően.

A kozmetikumok és tisztítószerek gyakori összetevője a pálmaolaj vagy a belőle készült szintetikus anyagok. A népszerű alapanyag termesztése sokszor az esőerdők pusztulásával jár. Nagyon oda kell figyelni, ha ki akarjuk szűrni. Lehet, hogy a legjobb, ha kevesebb pipereszert használunk. – írja a tudatosvasarlo.hu cikkében .

Nem érdemes antibakteriális szappant használni? Szakértők szerint az antibakteriális szappan használata értelmetlen, mert a legtöbben nem tudják, hogyan kell jól kezet mosni vele. Olvassa el cikkünket a témában! Világszerte a kinyert pálmaolaj 80 százalékát az élelmiszeripar hasznosítja, de nagyon sok kozmetikum egyik fő összetevője is. Pálmaolaj a vegyipari termékek közül főként szappanokban, tisztítószerekben, gyógyszerészeti termékekben, kozmetikumokban, samponokban, tusfürdőkben van.

Emellett a pálmaolaj fenntartható termesztése sem túl elterjedt. Mivel az olajpálma az egyenlítői klíma alatt fejlődik a legjobban, ezért termesztéséhez sokszor az esőerdők irtásával nyernek termőterületet.

A napjainkban egyre népszerűbb bio temékek használata is ront a helyzeten. A legdrágább, legjobb minőségű bio szappanokban is van például pálmaolaj, de alig valamelyik használ fenntartható forrásból származót.

A pálmaolaj az egyik legnépszerűbb vegyipari alapanyag

A pálmaolaj mellett szól az is, hogy természetes anyag, amivel sikerült kiváltani a korábban kőolajszármazékból készült összetevőket.

Amiatt sem egyszerű lemondani a pálmaolajból készült termékekről, mert egyfajta gazdaságosság is rejlik mögötte. A pálmaolaj hozama ugyanis 6-szorosa a repceolaj, 8-szorosa a napraforgóolaj és 10-szerese a szójaolaj hozamának, részben ez is oka népszerűségének. Ennek megfelelően, ha a pálmaolajat lecserélnénk repce-, napraforgó- vagy szójaolajra, sokkal több termőföldre lenne szükség. Vagyis ugyan akkora mennyiségű olajat nagyobb környezetterheléssel lehetne előállítani.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra