Jelek, hogy nem eszünk elég fehérjét

Szakemberek szerint érdemes naponta többször, 4-5 óránként fehérjét fogyasztani. Ha nem viszünk be elég fehérjét a szervezetünkbe, hosszú távon elég súlyos következményei lehetnek - a következőkkel kell számolni.

Nő a csonttörések kockázata

Csontjaink egészségének érdekében nemcsak a megfelelő kalciumfogyasztásról kell gondoskodnunk, hanem a fehérjebevitelünkre is oda kell figyelnünk. Hogy miért? Mert ha a bevitt protein nem elegendő szerveink és agyunk működtetéséhez, akkor testünk más helyekről vonja el - például a csontokból. Ebben az esetben pedig kevésbé lesz ellenálló a csont - nagyobb eséllyel reped vagy törik.

Így együnk több fehérjét Sok fehérjét enni több szempontból is jót tehet. Segít az izmok építésében, és hosszú időre eltelít, így a diétázóknak is jól jöhet. Fogadjuk hát meg az alábbiakat !

Törékenyebb haj és körmök

A fehérje a körmök és a haj egyik alapvető alkotóeleme. Hiányában körmeink kevésbé lesznek erősek, vagyis könnyebben betörnek, beszakadnak, hajunk pedig veszít ragyogásából, töredezni kezd, sőt dús hajkoronánk is megritkulhat.

A fehérjehiány hajunkon és körmeinken is nyomot hagy
A fehérjehiány hajunkon és körmeinken is nyomot hagy

Izmainkból kezdünk fogyni

A mérleg ugyan kevesebbet mutathat, de ez nem feltétlenül mérvadó - sőt nem is biztos, hogy jó dolog. Megfelelő fehérjebevitel nélkül ugyanis az izmainkból kezdünk el fogyni, ugyanakkor zsírraktáraink nem csökkennek. Emiatt testünk összetétele kedvezőtlenül fog megváltozni.

Gyengébbek leszünk

Persze, nem fogjuk azonnal gyengébbnek érezni magunkat, de idővel tapasztaljuk, hogy kevesebb az erőnk/energiánk. Ez összefügg az előző pontban leírtakkal - vagyis az izomzatunk állapotának megváltozásával -, valamint azzal is, hogy a vörösvértestekben lévő, a test oxigénellátását végző hemoglobin nagyrészt fehérjéből áll. Ha a hemoglobin nem tudja megfelelően ellátni a feladatát, azaz lecsökken a szervek oxigénellátottsága, akkor ez gyengeséghez és légszomjhoz is vezethet.

Gyakori betegségek

A fehérje az immunrendszerünkben lévő antitestek egyik építőanyaga - ezek az antitestek veszik fel a harcot olyan hívatlan vendégek ellen, mint például a vírusok és a baktériumok. Ha nincs elég fehérje a szervezetünkben, akkor az immunrendszerünk sem fog tudni megfelelően működni - vagyis végeredményben gyakrabban kaphatunk el betegségeket.

Forrás: Health

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra