Ezeket az ételeket nem érdemes nyersen fogyasztani
Azt mindenki tudja, hogy ha nyers húst eszünk, könnyen kaphatunk szalmonellát, és hogy például a süteménytésztát is jobb sülve, mint nyersen fogyasztani. A zöldségek és gyümölcsök nagy része viszont nyersen fogyasztva a legegészségesebb. Vannak azonban olyan ételek, amikről sokan azt gondolják, hogy nyersen is jó ötlet megenni őket, pedig ez a legkevésbé sem igaz.
Burgonya
Krumplipürében vagy főzelékben senki sem szeret nyers darabra harapni, és jó, ha tudjuk, hogy a burgonya nyersen nem is túlságosan egészséges. Emésztési problémákat, gázképződést és puffadást okozhat, ha pedig zölden esszük, akkor a benne található szolanintól fejfájásunk, hányingerünk is lehet, ugyanis ez az anyag már kis mennyiségben is mérgező. Éppen ezért a krumplit mindig süssük, főzzük, vagy pároljuk meg fogyasztás előtt.Csíra
Finom és egészséges eleme lehet a salátáknak, de csak akkor, ha friss, és alaposan megmossuk fogyasztás előtt. Csak ellenőrzött helyről vásárolt csírát együnk nyersen, mert szalmonella, listeria, vagy éppE. colibaktériumokat is tartalmazhat, így gyerekeknek, terhes nőknek és időseknek azt javasolják, hogy csírát inkább csak párolva, forrázva fogyasszanak.

Vörösbab
Ez a hüvelyes olcsó és egészséges fehérje- és szénhidrátforrás, de csak főzve egészséges. Ha nyersen esszük, extrém hányingert és erős hányást, hasmenést okozhat a benne lévő anyagoknak köszönhetően. A babot mindig áztassuk be legalább 5-6 órára, utána mossuk át, majd forró vízben főzzük puhára - csak így biztonságos a fogyasztása.
Méz
A nyers méz, bár mostanában egyre több szupermarketben kapható, óvatosan kezelendő. A pasztőrizálatlan mézben olyan neurotoxin található, amely zavarodottságot, ájulást és bolygóideg-bénulást okozhat.

Ezért ne tároljuk soha a tejet a hűtő felső polcán
Aki nem hiperszervezetten éli az életét, és helyez minden dolgot pontosan oda, ahol annak a helye van, akkor már biztosan betolt egy doboz tejet a hűtőszekrény felső polcára, ha elfogyott a hely. És akkor még nem is beszéltünk a baconről vagy a csirkemellről. A részletekért kattintson!
Tej
A nyers tej fogyasztása mostanában egyre divatosabb, pedig nem feltétlenül biztonságos. A pasztőrizálatlan tejben ugyanis életben maradhatnak a szalmonella, E. coli és listeria baktériumok. Különösen a gyerekeknek nem érdemes nyersen adni a tejet, a pasztőrizálás pedig semmit sem von le a tápértékéből.
Forrás: prevention.com
Értékelje a cikket!
Kedves Szakértő! A napokban kaptam meg az ételintolerancia vizsgálatom eredményét (vérvétel alapján néztek IgG értékeket) és az alábbi ételek jeleztek: Pozitív: tojás Gyengén pozitív: tej, élesztő, kukorica, kesudió. A kérdésem az lenne, hogy ez esetben mi a teendőm a fenti élelmiszerekkel rövid, illetve hosszú távon? Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Kedves Kérdező! Az Ön megfigyelésére van szükség: amennyiben tojást vagy az egyéb fent felsorolt ételt fogyasztja, jelentkezik-e az a panasz, ami miatt a tesztet elvégeztette? Ha kihagyja a fenti élelmiszereket az étrendjéből, megszűnne...