Ételek, melyeket rosszul tárolunk
Könnyebben romlanak megÉvente több tíz kiló romlott élelmiszer kerül a kukába minden családnál, pedig a legtöbb alapanyag sokkal tovább megőrzi a frissességét, ha megfelelő módon tároljuk. Tippjeinkkel rengeteg pénzt, és jó sok bosszúságot takaríthat meg!

Így tároljon!
Karácsonykor mindenkinek a finomabbnál finomabb falatok jutnak az eszébe. A menühöz megvásárolt élelmiszerek tárolása azonban 96 millió európai számára okoz nehézséget. Mi legyen a maradékokkal? - itt olvashat tanácsokat!
A kemény sajtokat tartsuk alufóliában vagy frissen tartó fóliában, a lényeg, hogy megakadályozzuk a sajt benedvesedését, ez ugyanis hozzájárul a penész megjelenéséhez. A kemény sajtokról a penészt (amennyiben az csak a felületét érinti) egyszerűen le is vághatjuk.
A hagymaféléket tartsuk meleg, száraz helyen, például a konyhapulton. Ne tároljuk őket a hűtőszekrényben, a hideg miatt ugyanis felgyorsulhatnak a bomlási folyamatok. Ne tegyük őket gyümölcsök mellé, mert a hagymafélékben található kénvegyületek károsíthatják a gyümölcsöket.
A gombaféléket megmosás nélkül tegyük egy száraz papírzacskóba, tároljuk a hűtőszekrényben, és csak közvetlenül felhasználás előtt tisztítsuk meg. A papírzacskóban nem száradnak ki, de a hideg és száraz környezet megakadályozza, hogy a rothadást okozó baktériumok elszaporodjanak bennük.
A sötétzöld leveles zöldségeket (spenót, sóska stb.) alaposan szárogassuk meg egy papírtörlő segítségével, mielőtt eltennénk őket. Csavarjuk be papírtörlőbe, tegyük műanyag zacskóba és tároljuk a hűtőszekrénybe. Ne tartsuk őket paradicsom közelében!
A nagyobb, sütnivaló burgonyát tároljuk sötét, hűvös helyen, míg az apróbb szemű típusokat nyugodtan tegyük be a hűtőszekrénybe. Ne tegyük ki őket közvetlen napfénynek, mert annak hatására megnövekedhet bennük egy, az egészségre káros toxin szintje. A burgonyát ne tegyük alma vagy körte közelébe, mert a gyümölcs könnyen átveszi a földes aromát.

Évente több tíz kiló romlott élelmiszer kerül a kukába minden családnál, pedig a legtöbb alapanyag sokkal tovább megőrzi a frissességét, ha megfelelő módon tároljuk
A liszteket, gabonaféléket tarthatjuk szobahőmérsékleten (lehetőleg hűvösebb, sötét helyen), vagy, ha ritkábban használjuk őket, akkor a hűtőszekrényben is. Tároljuk őket légmentesen záródó edényben, hogy megakadályozzuk, hogy az élelmiszermolyok megtelepedését.
Az olajokat, növényi zsírokat tartsuk jól záródó edényben, lehetőleg távol a tűzhely hőjétől. Tároljuk őket sötét üvegben, és próbáljuk meg a minimumra csökkenteni azt az időt, melyet szabad levegőn vagy közvetlen napfényen töltenek. Így jelentősen megnövelhetjük az élettartamukat.
A banánt ne tegyük a hűtőszekrénybe, a hidegben ugyanis gyorsabban megbarnul a héjuk. Hogy megakadályozzuk a túlérést, minden banán szárát csomagoljuk be külön fóliába. Tartsuk távol a bogyós gyümölcsöktől, a zöld leveles zöldségektől, az uborkától és a dinnyeféléktől!
A kávét csak abban az esetben tároljuk a hűtőben, ha nagyon keveset használjuk. Ha azonban naponta kivesszük-betesszük, túlságosan nagy a kávészemeket érő hőmérséklet-különbség, ami tönkreteheti a kávé aromáját. Tartsuk nem átlátszó, jól záródó edényben, hőtől és közvetlen napfénytől távol.