Bánjunk óvatosabban a csirkével!

Óvatosabban kell kezelnünk és csomagolnunk a nyers húst, hívta fel a figyelmet a Food Standards Agency, azaz az Élelmiszerszabvány-ügyi Hivatal.

A brit hivatal felhívásában az olvasható, hogy az újra lezárható élelmiszertartó szatyrokat el kell különíteni egymástól, a nyers húsra pedig külön kell tartanunk egyet, amelyben semmi mást nem tartunk.

Közeleg a karácsony és a karácsonyi nagybevásárlás. Húsokat így vegyen és tároljon, hogy ne romoljon meg idő előtt, kattintson ide! Az külön aggódásra adhat okot, hogy a fertőzések gyakran nem a csomagolás belső felén, az ételen, hanem a csomagolás felületén találhatóak: így alakulnak ki az úgynevezett campylobacter-fertőzések, amelyek évente körülbelül 280 ezer esetben okoznak súlyos bélrendszeri problémákat, mindemellett pedig sajnálatosan száz halálesethez vezetnek a szigetországban.

A campylobacter baktériumok főként fertőzött csirkehúson találhatóak meg, de más húsfajtákon is megjelenhetnek. Általában a fertőződések pár nap alatt átfutnak az emberi bélrendszeren, de az öt évnél fiatalabb gyermekek és az idősebb betegek esetében sajnos sokkal tragikusabb konklúziók is elképzelhetőek.

A nyers húst és a nyers halat pakoljuk és tároljuk külön a készételektől

Az FSA felmérései szerint az idén boltban vásárolt friss csirkehúsok 59 százalékában fordulhatnak elő ezek a baktériumok - az esetek 4 százalékában nem is a húson, hanem a csomagolás felületén találták meg ezeket, bár sajtóanyagukban hozzátették: kifejezetten esélytelen, hogy valaki csak attól megbetegedik, hogy a nyers csirke csomagolásához hozzáér.

Azt mindenesetre javasolják, hogy a nyers húst és a nyers halat pakolják és tárolják külön a készételektől, ha újrahasználandó, lezárható tartókban tartják a húsokat, külön tartókat használjanak az egyes hústípusokhoz és ne tartsanak bennük más ételeket. Ha pedig a hús vagy húslé hozzáért vagy belefolyt a tartóba, azt azonnal ki kell dobni, még akkor is, ha az tisztának és érintetlennek néz ki.

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14, +18 °C
Minimum: +1, +8 °C

Több órára kisüt a nap, majd délután nyugat felől elkezd megnövekedni a felhőzet. Napközben számottevő csapadék nem várható, de estétől egyre többfelé kell esőre, záporra készülni. Megélénkül a délire forduló szél, 14, 19 fok közötti maximumhőmérsékleteket mérhetünk. Vasárnap nem jön front. Az előző napi fronthatás miatt azonban a fokozottan érzékenyek még mindig tapasztalhatnak vérnyomásproblémákat, illetve sokaknál a fejfájás sem szűnik meg teljesen. A napsütés javítja a hangulatot, a a kinti programoknak kedveznek a feltételek. Este, éjjel erős hidegfront érkezik! További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás süllyed.

Egészséget befolyásoló hatások: