Újabb tömeges ételmérgezés: 40 gyerek lett rosszul egy óvodában

Angyalföld és Veresegyház után Egerben is hirtelen ütötte fel a fejét a hasmenés-hányás.

Az Egri Bölcsődei és Óvodai Intézmény Joó János Tagóvodájában több gyermeknél és dolgozónál is hányással, hasmenéssel járó megbetegedés ütötte fel a fejét. Közel negyven kisgyermeket és három felnőttet érintett a hirtelen kialakuló rosszullét. Három kisgyermeket a tünetek miatt – kiszáradás gyanújával – kórházban látnak el, a kezelések hatására állapotuk folyamatosan javul  közölték a város hivatalos Facebook oldalán. Az intézményben azóta elvégezték a fertőtlenítést és a szükséges megelőző intézkedéseket. 

Mint ahogy arról mi is beszámoltunk, néhány nappal ezelőtt Veresegyházon történt tömeges ételmérgezés, akkor nyolcvan gyermeket kellett kórházba szállítani az erős hányás és hasmenés miatt. Nem csak vidéki településeken okoz gondot a közétkeztetés: Budapesten is több óvodában és iskolában volt ételmérgezésre utaló megbetegedés a közelmúltban. 

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
életmentés
Mentőorvos: „Rendőrségi bejelentést tettem a Határ úti esettel kapcsolatban”
teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Két tabutéma, amelyet sose hozz fel a párod előtt
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +7 °C
Minimum: +2 °C

Ritkul a köd, emellett nagyobb eséllyel a Dunántúl egyes részein és északon szakadozhat, helyenként csökkenhet a felhőzet. Szitálás, északkeleten helyenként gyenge eső is előfordulhat. Az északnyugati szél csak kevés helyen élénkülhet meg a Dunántúlon.A legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 8 fok között változik, de ott, ahol kisüt a nap, ennél enyhébb lehet az idő.Késő este 1, 7 fok valószínű. Fronthatás nem terheli szervezetünket.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!

Nyereményjáték

nyereményjáték
Nyereményjáték szabályzat 2025.11.

A Nyereményjáték szabályzat (a továbbiakban: Szabályzat) vonatkozik a CMCS Zrt. (1037 Budapest, Montevideo utca 9 Házipatika.com által működtetett https://www.facebook.com/HaziPatika FACEBOOK oldalon elérhető, Kid Expo –elnevezésű nyereményjátékra (a továbbiakban: Játék) az alábbi feltételekkel.