Szavazzon az Év Orvosára! (x)

Szeretné, ha orvosának szaktudása, tisztessége, odafordulása méltó elismerésben részesülne? Írja meg, milyen kellemes emlék fűzi hozzá, jelölje az Év Orvosának!

A Budapesti Triatlon Világbajnokság keretén belül hirdették meg az idén negyedszer induló Astellas Díj - Év Orvosa Pályázatot. A Tegyünk Az Egészségünkért Alapítvány idén a hagyományoktól eltérően egy sporteseményhez csatlakozva rendezte meg kampányindító sajtótájékoztatóját. A hazánkban megrendezésre kerülő Triatlon Világbajnokságra nem véletlenül esett a választás. A Budapesti Triatlon Világbajnokság szerdai napján a támogatók képviselői és ismert emberek versenyeztek.

A Kopaszi gáton megrendezett Zöld Triatlonon, ami a Triatlon Világbajnokság részét képezi három csapat, két Astellas Díjas csapat, valamint egy Astellas támogatói csapat is indult. A zsűritagokból álló csapatot Dr. Éger István (2 km futás), Dr. Kolláth György (8 km kerékpározás) és Nagy-Bandó András (2 km futás) képviselte. A második csapatot, amiben a korábban Astellas Díjjal kitüntetett orvosok versenyeztek: Dr. Bittner Nóra (2 km futás), Dr. Vástyán Attila (2 km futás), Dr. Tóth Tibor (8 km kerékpározás) képviselte. Az orvos csapat 20., míg a zsűri csapat 21. helyezést ért el a Zöld Triatlon csapatváltó versenyén.

Nagy Bandó András, aki az Astellas Díj 2010 zsűri csapatában indult, kampányindító beszédében elmondta, hogy túl egy szívműtéten most elindulhatott egy triatlonváltó tagjaként. Ugyan neki és versenytársainak nem a profi versenyzőknek kiírt távot kellett megtenniük, de ez a kis táv is megerősítette abban, hogy sok mindent köszönhet orvosának. Ezért továbbra is arra buzdít mindenkit, hogy küldjék be történetüket, hiszen a pozitív történetekre mindig szükség van.

Immár negyedik alkalommal kerül meghirdetésre az Astellas Díj - Év Orvosa pályázat. Hagyomány lett, beivódott a köztudatba. Fontosnak tartja, hogy a médiába ne csak a negatív, a média által felkapott esetek jelenjenek meg és az orvosaink megkapják a kellő erkölcsi elismerést. Idén is 3 orvos kaphatja meg a díjat, bár eddig minden évben több száz történet érkezett, több száz orvost jelöltek, de ez csak növeli a díj értékét.

A szavazás az Év Orvosaira 2011. január 4. és február 1-e között lesz az Astellas Díj honlapján: ) olvashatók. Érdemes ellátogatni, mert a leglelkesebb és leggyorsabb páciensek által leírt történetek máris felkerültek a weboldalra!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
életmentés
Mentőorvos: „Rendőrségi bejelentést tettem a Határ úti esettel kapcsolatban”
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
Két tabutéma, amelyet sose hozz fel a párod előtt
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +4 °C
Minimum: +1 °C

Legalább napnyugtáig borult, többfelé párás, foltokban ködös időre van kilátás szitálással, majd nem kizárt, hogy délnyugaton és esetleg a Tiszántúlon itt-ott szakadozzon a felhőzet. Jobbára gyenge vagy mérsékelt légmozgásra számíthatunk.A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul, nyugaton valószínűek a legalacsonyabb értékek. Továbbra is marad a lehangoló szürkeség.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!

teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?

A pulzusszám azt mutatja meg, hogy egy perc alatt mennyit ver a szív. Ez az érték kortól és egészségi állapottól függően változhat, nem árt azonban tisztában lenni néhány általános információval a pulzus tekintetében. Most letesztelheted, mennyit tudsz róla!