A diszlexia nem függ látásproblémáktól

A szemtréning vagy más látásjavító terápiák nem kezelik a diszlexiát a gyermekeknél - állítják azok a kutatók, akik a legtöbb gyermeknél, aki tanulási fogyatékossággal küzd, normál látást találtak.

Az eredmények megerősítik, amit a szemorvosok régóta ismertek – mondta Dr. Mark Fromer, a New York-i Lenox Hill Kórház szemésze. „A diszlexia agyi zavar, nem egy szembetegség. Nincsenek olyan tanulmány, amely egyértelműen bizonyította volna, hogy a vizuális képzés hasznos lehet a diszlexiás betegek számára” – szögezte le.

Kapcsolat van az agyban a nyelvért felelős régió és az olvasási képességek között, és ez a diszlexia korábbi és egyszerűbb diagnózisát teszi lehetővé. Kattintson! Az alkalmazott definíciótól függően az iskoláskorú gyermekek mintegy ötöde lehet a diszlexiás a kutatók szerint. Ha a súlyos olvasási nehézségekkel társul a diszlexia, az befolyásolhatja a felnőtt korban való elhelyezkedést, de az egészségi állapotot is. Az új eredményekeről a Pediatrics folyóirat online kiadásában számoltak be - tudatta a MedicineNet.

A kutatók 5800 különböző látási problémákkal (lusta szem, rövidlátás , távollátás, kettős látás és fókuszálási nehézségek) küzdő 7-9 éves gyermeket vizsgáltak. A gyerekek 3 százaléka volt diszlexiás, akik különbözően súlyos olvasási nehézségeket mutattak, de kevés különbség volt a látásukban a nem diszlexiás gyerekekhez képest. Illetve a diszlexiás gyermekek 80 százalékának teljesen normális volt a látása, és az összes szem funkciója valamennyi teszten.

A diszlexia nem függ össze a látásproblémákkal

A valamivel magasabb azok aránya, akik a diszlexiásak voltak, s problémájuk akadt a mélységérzékeléssel, vagy kettős látásuk volt. De arra semmiféle bizonyíték nem utalt, hogy ez kapcsolatban állt volna az olvasási nehézséggel. Ha az eredményeket befolyásoló tényezőket módosították, ezek az eredménynek a véletlen művének tűntek.

Bár a tanulmány megállapításai nem újak, de ez a vizsgálat sokkal kiterjedtebb volt a korábbiaknál. Ez legalább megóvja a szülőket attól, hogy a diszlexiás gyerekek látásjavító kezelésére feleslegesen sok pénzt adjanak ki.

Forrás: MedicineNet

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
szklerózis muliplex
Szklerózis multiplex első jelei: látászavar és zsibbadás is utalhat rá
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +18 °C
Minimum: +3 °C

A fátyolfelhőzet időszakosan szűrheti a napsütést, emellett a keleti országrészben gomolyfelhők képződnek, de még száraz idő várható. Délután olykor megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödhet a délnyugati szél A hőmérséklet csúcsértéke általában 15 és 20 fok között alakul.Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Nem terheli a szervezetet erős fronthatás.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: hogyan hat az alkohol az alvásra? – Tedd próbára a tudásod! Mennyit tudsz az alvásról? Töltsd ki alvásos kvízünket, és derítsd ki, mi segíti vagy ronthatja a pihentető éjszakákat!
kvíz
Kvíz: minden baktérium káros. Igaz vagy hamis? – Tedd próbára a tudásod! A bennünk és rajtunk élő apró élőlények óriási szerepet játszanak az egészségmegőrzésben. A mikrobiom helyreállítása tehát kulcsfontosságú.