A hurutos köhögés és kezelése

A köhögésnek két fő változata van: a száraz, illetve a hurutos. Míg előbbi során sem idegen anyagot, sem pedig váladékot nem köhögünk fel, az utóbbinál a köhögés során váladék áramlik fel az alsó légutakból.

A köhögés a felső légúti megbetegedések egyik gyakori kísérője, amit szervezetünk azért aktivizál, mert azt érzékeli, hogy valamilyen anyag került a légutakba. Ez lehet akár idegen, kívülről jövő anyag, mint például egy félrenyelt falat, de lehet a hörgő által termelt váladék is. Ahhoz, hogy kezelni tudjuk a köhögést, mindenképpen fontos meghatározni a köhögés típusát.

A hurutos köhögés kezelése

A hurutos köhögés hátterébe számtalan betegség állhat az egyszerű náthától az allergián át a tüdőgyulladásig . A váladékot, azaz a nyákot a nyálkahártya védekezésképpen termeli, hogy megszabaduljon a kórokozóktól. Ha pedig segítjük a légúti fertőzésekkel- megfázással, influenzával, hörgő- vagy tüdőgyulladással - felgyülemlett váladék kiürülését, azaz a köhögés felszakítását, akkor felgyorsítható a légutak megtisztításának folyamata

.

A hurutos köhögés hátterébe számtalan betegség állhat
A hurutos köhögés hátterébe számtalan betegség állhat

Fontos kiemelni, hogy hurutos köhögés esetén a kezelésnek nem célja a köhögési inger csökkentése - hiszen az ebben az esetben egy hasznos folyamat - a feladatunk ehelyett az esetenként sűrű váladék hígítása. Ehhez különféle váladékoldó készítményéket hívhatunk segítségül, amelyek szedését azután sem szabad abbahagyni, hogy a tünetek enyhültek, hiszen a váladék így nem tud megfelelően kiürülni. Alkalmazzuk úgy és addig a készítményeket, ahogy és ameddig azt az orvos előírja!

A felső légutakban letapadt váladék rendkívül gyakori panasz, minden ember találkozhat vele életében legalább egyszer. Szerencsére, természetes módszerekkel is küzdhetünk a hurutos köhögés ellen. Részletekért kattintson !

A megfelelő nyákoldáshoz elengedhetetlen a bőséges folyadékbevitel is, valamint érdemes még ügyelni a levegő páratartalmára is, a lakás száraz levegője ugyanis a nyálkahártyát is kiszáríthatja. Ha pedig a a tünetek hetek múlva sem enyhülnek, keressük fel orvosunkat!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt nagyrészt erősen vagy közepesen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra