Tüdőgyulladásban hunyt el egy koronavírusos nő anyja

Tüdőgyulladásban halt meg a héten egy budapesti kórházban egy koronavírusos nő édesanyja. Az elhunyt nőn nem végeztek koronavírustesztet, így nem tudni, hogy ő is fertőzött volt-e.

A történetet a 444.hu írta meg. Február 29-én életmentő műtétet hajtottak végre a Szent Imre kórházban egy idős nőn, és mivel a beavatkozás jól sikerült, a tervek szerint egy-két napon belül haza is engedték volna a beteget. Hétfőre azonban belázasodott, tüdőgyulladása lett, szerda estére pedig elhunyt.

A nő lánya, aki rendszeresen látogatta édesanyját, ugyanazon a hétfőn szintén belázasodott. Bár a héten kétszer is elment a háziorvoshoz, ott azt mondták neki, influenzája van. Péntek reggelre azonban nagyon rosszul lett, mentő szállította be a Szent Imre kórházba. Agyvérzés gyanújával vizsgálták, de kiderült, hogy kétoldalú tüdőgyulladása van. A diagnózis felállításáig számos egészségügyi dolgozóval kapcsolatba került.

Tüdőgyulladásban halt meg egy magyar koronavírusos nő édesanyja
Tüdőgyulladásban halt meg egy magyar koronavírusos nő édesanyja. A kép illusztráció, forrás: Getty Images

Az idős nő lánya koronavírusos volt

Mivel az orvosokban felmerült a koronavírus gyanúja, az intenzív osztályon különítették el a nőt. Több mint 24 óra múltán tudták tesztelni, szombaton pedig kiderült, hogy koronavírusos. Ekkor átszállították a László Kórházba, az állapota súlyos. A közvetlen családtagjait is letesztelték. A Szent Imrében csak ezután fedeztek fel összefüggést az édesanya és a lánya esete között: az édesanya másfél nappal azelőtt halt meg tüdőgyulladásban, hogy a lányát behozta a mentő.

Koronavírus: így működik a PCR-teszt Tavaly december óta világszerte több tucat országban felbukkant már az új koronavírus. A járvány megfékezéséhez elengedhetetlen a fertőzöttek mihamarabbi felismerése, amihez egy laboratóriumi vizsgálat, az RT-PCR-teszt kínálja a legmegbízhatóbb módszert. Részletek itt .

Az elhunyt nőn nem végeztek koronavírus -tesztet, így nem tudni, hogy ő is megfertőződött-e. A protokoll szerint nem is lehetett volna tesztelni, mert nem merült fel, hogy más koronavírusossal kapcsolatba kerülhetett. Ugyanez a lányára is igaz volt, a háziorvos ezért nem küldte tesztre, hiába voltak influenzaszerű tünetei. Az is előfordulhat egyébként, hogy az idős nő a kórházban fertőződött meg: két hétig volt ugyanis bent, a koronavírus lappangási ideje pedig kb. 14 nap.

Bővíteni kellene a szűrési kapacitásokat

Sok szakértő az ilyen és ehhez hasonló esetek miatt javasolja, hogy bővíteni kellene a szűrési kapacitásokat , hogy legalább a kórházi dolgozókat és a tüdőgyulladásos betegeket tesztelni lehessen.

Itt az ideje, hogy karanténba tegyük a nagyszülőket - olvassa el az nlc.hu cikkét a témában!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Szakadozik a felhőzet, egyre kevesebb helyen eshet. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet élénk széllökések kísérik. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra