Koronavírus: újabb 101 áldozat itthon

Az elmúlt 24 órában 6524 új koronavírus-fertőzöttet és 101 áldozatot regisztráltak Magyarországon.

Koronavírus: ebben más az omikron okozta hullám.

Újabb 6524 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 1 282 957 főre nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 101 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 39 780-re emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n.

A Pfizer-vakcina első adagjával oltanak be egy nőt Győrben.
A Pfizer-vakcina első adagjával oltanak be egy nőt Győrben. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

291-en vannak lélegeztetőgépen

Jelenleg 105 529 aktív koronavírus-fertőzött van Magyarországon. 3070-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 291-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 1 137 648 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 20 298 személy van hatósági házi karanténban, és több mint 9,28 millió tesztet végeztek már el az országban.

Ők már kérhetik a harmadik dózist is

Eddig 6 278 355 személyt oltottak be Magyarországon a koronavírus ellen, 6 006 178-an pedig a második dózist is megkapták. Azoknak pedig, akik legalább 4 hónappal ezelőtt megkapták a COVID-19 elleni oltást második adagját, a harmadik, emlékeztető dózis beadatását is ajánlják. A friss információk szerint már 3 217 724-en meg is kapták az ismétlő oltást.

Mint arról korábbi cikkünkben mi is írunk, januárban minden csütörtökön, pénteken és szombaton lesz oltási akció a kórházi oltópontokon és a kijelölt járásközponti szakrendelőkben. Ilyenkor előzetes időpontfoglalás nélkül lehet menni oltásra. Emellett a háziorvosok is tartanak oltási akciókat a rendelési időben végzett oltásokon túl.

Az olasz kormányzat szerdai döntése értelmében a munkavégzés kötelező feltételévé vált a dél-európai országban a COVID-19 elleni védőoltás felvétele az 50 évnél idősebb munkavállalók számára. Az intézkedés célja az omikron variáns megjelenésével fellángoló járvány lassítása és a jövőbeni halálesetek számának csökkentése.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

hasnyálmirigy
Ebből tudhatod, hogy a hasnyálmirigyed már nem sokáig bírja
rostbevitel
10 olcsó étel, amivel jó sok rostot vihetsz a szervezetbe – Ezek legyenek mindig a kamrában
elhízás
Fogyasztószerek Magyarországon: ez az 5 gyógyszer érhető el ma az elhízás ellen – Mutatjuk, mit tudnak
demencia
Ennél a vércsoportnál nagyobb a demencia rizikója
tojásfogyasztás
Kiderült, hogyan a legegészségesebb a tojás – Így szívódik fel belőle a legtöbb D-vitamin
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +3 °C

Napos idő várható erőteljes gomolyfelhő-képződéssel. A gomolyok össze is állnak, illetve szétterülnek, ezáltal napközben erősen felhős időszakok is lesznek. Csapadék nem várható. Az északkeleti szél sokfelé lesz élénk, olykor erős. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között valószínű. Késő estére 2 és 8 fok közé hűl le a levegő. A szerdán térségünkbe érkezett hidegfront orvosmeteorológiai hatása csütörtökön is érezhető marad, de fokozatosan gyengül.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Narancs vagy paprika: melyikben van több C-vitamin? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Közismert, hogy naponta legalább ötször kellene zöldséget-gyümölcsöt fogyasztanunk. Azt is tudod azonban, hogy milyen tápanyagokat rejtenek növényi élelmiszereink? Kvízünk segítségével most tesztelheted a tudásod!
kvíz
A lenyelt rágógumi évekig a gyomorban marad: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Számos tévhit és félreértés kering a köztudatban az emberi test működéséről és egészségünk megőrzéséről. Te felismernéd a leggyakoribb mítoszokat? Tedd próbára tudásod alábbi kvízünkben!