Koronavírus: így védekezik a delta variáns ellen Kína

A koronavírus delta variánsa által okozott járvány eddigi legerősebb fellángolásával küzdenek Kínában. A hatóságok szigorú korlátozásokkal igyekeznek elejét venni a járványhelyzet elharapódzásának.

Hamarosan elkezdhetik oltani COVID-19 ellen az 5 és 11 év közötti gyerekeket Izraelben.

Vasárnap 32 új, nem behurcolt koronavírus-fertőzésre derült fény Kínában, zömében az ázsiai ország északkeleti részén fekvő Talien városában. A Reuters hírügynökség számításai szerint ezzel október 17. óta 1308-ra emelkedett a fertőzéses esetek száma, meghaladva a delta variáns által kiváltott eddigi legnagyobb, nyári fertőzéshullám 1280-as esetszámát. Habár ezek a számok alacsonyabbak, mint amit számos más ország járványhullámai hoznak, a kínai egészségügyi hatóságok mégis komoly erőfeszítéseket tesznek azért, hogy a kormányzat által meghirdetett zéró tolerancia elvének megfelelve meggátolják a vírus további terjedését.

A kínai Talien városában egyelőre nem tudták megállítani a koronavírus delta variánsa okozta fertőzéshullámot
Talienben egyelőre nem tudták megállítani a koronavírus delta variánsa okozta fertőzéshullámot. Fotó: Getty Images

A mostani fertőzéshullámban immár 21 tartomány, régió és település érintett. Ezek jelentős részében sikerült alig néhány hét alatt letörni a járvány fellángolásait, köszönhetően az olyan intézkedések gyors bevezetésének, mint a szigorú kontaktkutatás, a veszélyes területeken élők szűrési célú, többszöri tesztelése, a szórakoztató és kulturális rendezvények beszüntetése, valamint a turizmus és a tömegközlekedés korlátozása. Mindazonáltal Talienben továbbra sem sikerült úrrá lenni a fertőzés terjedésén.

A 7,5 milliós lakosságú kikötővárosban november 4-én jelentették az első tünetes fertőzötteket a mostani járványhullámban, azóta pedig átlagosan napi két tucat új esetet jegyeztek fel. Ez több, mint bármely más kínai város esetében. Szokatlanul szigorú óvintézkedésként néhány környező nagyvárosban, köztük Dandongban, Anshanban és Senjangban is kéthetes kötelező karantén vár azokra az utazókra, akik Talienből érkeznek.

A november 14-i adatok szerint Kína szárazföldi részén 98315 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak a SARS-CoV-2 megjelenése óta, beleértve a helyileg kialakult fertőzéseket és a behurcolt eseteket egyaránt. COVID-19 következtében 4636 beteg hunyt el az ázsiai országban, ahonnan a mostani pandémia kiindult. Mint azt megírtuk , a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem adatai szerint világszerte több mint 253 millióan kapták már el a fertőzést, valamint 5,1 millió fölé emelkedett a világjárvány halálos áldozatainak száma hétfőig.

Ausztriában hétfőtől csak indokolt esetben hagyhatják el otthonukat , akik nem vették még fel a COVID-19 elleni védőoltást.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől lassan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, hajnaltájt már csak a keleti területeken lehet kevés a felhő. Kisebb eső, zápor helyenként fordulhat elő a Dunántúlon. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos, kevésbé felhős helyeken, kiemelten a Nyírségben gyenge fagy is lehet. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra