Koronavírus: hozzánk is elért a brit mutáció

Három magyar páciens mintájában azonosították az új típusú koronavírus brit mutációját - jelentette be Müller Cecília országos tisztifőorvos a járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján.

Nyilvánvaló volt, hogy Magyarországot sem kerülheti el az új variáns, amely tavaly év végén bukkant fel Nagy-Britanniában. Azóta Európa-szerte egyre több helyen van jelen, és gyorsabban terjed, mint az új típusú koronavírus eredeti formája, amelyet még 2019 végén jelent meg Kínában - ismertette a szakember.

Fontos a változások követése

A tisztifőorvos elmondása szerint a hatékony gyógymódok kifejlesztése érdekében is rendkívül fontos, hogy a szakértők mindig kövessék a változásokat egy kórokozó esetében. "A koronavírus-járvány kezdete óta vizsgáljuk a vírus a mutációit, és az elejétől kezdve tudjuk, hogy ez a vírus igen változékony" - mondta Müller Cecília.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus Magyarország, koronavírus terjedése, koronavírus mutáció, koronavírus operatív törzs
Három magyar páciens mintájában azonosították az új mutációt.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Folyamatos a vakcinázás

Az országos tisztifőorvos kitért arra is, hogy Magyarországon továbbra is folyamatosan zajlik a vakcinázás, és már megkezdődött a rendvédelmi dolgozók, valamint az idősek oltásának előkészítése is. Egyúttal arra kért mindenkit, aki szeretné beoltatni magát, hogy regisztráljon a vakcinainfo.gov.hu oldalon.

Koronavírus: egyre jobban bízunk az oltásban - részletek itt .

A tájékoztatón György István területi közigazgatásért felelős államtitkár is felszólalt. Mint mondta, az oltási tervnek megfelelően zajlik az egészségügyi dolgozók, valamint és a szociális intézmények lakóinak és gondózóiknak oltása. Vasárnapig csaknem 7 ezer embert oltottak be az idősotthonokban. Tájékoztatása szerint a Moderna kedden érkezett koronavírus -vakcináival további 3600 embert tudnak beoltani. Eddig 996 dolgozó és 2395 lakó jelezte igényét.

Neves orvosprofesszorok és járványügyi szakemberek részvételével felvilágosító kampány indult Ausztriában a koronavírus elleni védőoltásról. A kampány célja, hogy hiteles szakemberek segítségével növeljék a lakosság ismereteit és bizalmát, illetve az oltási hajlandóságot. A részletekért olvassa el korábbi cikkünket!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

autizmus korai jelei
Ezek az autizmus első jelei – Már egészen kicsi korban megmutatkozhat
baleset
Filléres jégmentesítő trükk: sokáig tisztán tartja a járdát – Egyszerű konyhai eszközökkel megoldható
beltéri levegő
Így betegít meg télen a saját lakásod – 5 jel, hogy az otthonod a ludas
leszokás az alkoholról
Így hat a külsődre, ha nem iszol több alkoholt – Pár nap után már látható a változás
normál vércukorszint
Meddig egészséges a vércukorszint? – Így értelmezheted a laborleleted
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: -3 °C
Minimum: -10 °C

A (zúzmarás) köd és rétegfelhőzet estétől ismét terjeszkedik, hajnalra, kora reggelre ezek az ország döntő részét beboríthatják. Az északi, északkeleti határ mentén és a Dél-Dunántúlon maradhatnak reggelig derült országrészek. A borult, ködös tájakon jelentéktelen hószállingózás, ónos szitálás nem zárható ki. A keleties szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad.Kora reggelre általában -12 és -5 fok közé hűl le a levegő, de a tartósan derült tájakon - elsősorban északkeleten - ennél több fokkal hidegebb lesz. Ebben a helyzetben nem beszélhetünk fronthatásról, de a nagy hőingadozásnak vannak orvos- és humánmeteorológiai hatása, amik részben attól függnek, hogy valaki a tartósan ködös–borult, illetve a napos–derült területeken tartózkodik.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

digitális detox
Digitális detox: csak a fiataloknak fontos. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod!

Az okostelefonok, tabletek, laptopok, tévék az életünk részei, azonban mind fizikai, mind mentális egészségünket megterhelhetik, ha nem tudatosan használjuk őket. Kvízünkben tesztelheted a tudásodat a témáról, illetve a digitális detoxról.

D-vitamin
Melyik ételünkben van sok D-vitamin? – Teszteld a tudásod!

A D-vitamin az egyik legfontosabb zsírban oldódó vitamin, amelynek hiánya komoly egészségügyi következményekkel járhat. Kvízünk segítségével kiderítheted, mennyire pontos a tudásod ezzel az értékes vitaminnal kapcsolatban.