Koronavírus: elindult a "deltahatás", nőnek a számok

Az Amerikai Egyesült Államok továbbra is világelső az új típusú koronavírus fertőzöttségi és halálozási adatait tekintve, egy ideig azonban megtorpant a számok növekedése. Most azonban újból gyorsulni kezdett a járvány terjedése, amelyet a szakértők elsősorban az indiai (delta) variáns számlájára írnak.

Az amerikaiak hétfő délutánig 33,71 millió igazolt esetről és több mint 605500 halottról adtak hírt. Az elmúlt időszakban ismét dinamikus növekedés volt az új koronavírus-fertőzöttek számában, így jelenleg naponta mintegy 13 ezer új esetet regisztrálnak. Ennek elsődleges oka a delta variáns gyors terjedése.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus világjárvány,
Amerikában is elindult a "deltahatás", nőnek a számok. Fotó: Getty Images

Nyereményjátékokkal biztatnak oltakozásra

Jelenleg átlagosan egymillió embert oltanak be naponta Amerikában, ami jóval kevesebb a néhány hónappal ezelőtt csúcsra járatott oltási kampány idején beadott napi hárommillió oltásnál. Több amerikai államban mindenféle ösztönzőkkel, nyereményjátékokkal és ajándékokkal próbálják rávenni az embereket az új típusú koronavírus elleni védőoltás beadatására. Ennek ellenére szakértők arra számítanak, hogy tovább lassul az oltási kampány, mivel egy makacs kisebbség továbbra elutasítja a vakcinát. Felmérések szerint az ország lakosságának akár a húsz százalékát is kiteheti azok csoportja, akik vonakodnak vagy mereven elutasítják a koronavírus elleni oltást.

Nem sikerült elérni a kitűzött célt

Pfizer-vakcina: a delta variáns ellen kevésbé hatékony? Kattintson!

A számos ösztönző intézkedéssel és az elegendő vakcinakészlettel sem sikerült elérni az Egyesült Államok elérje a Joe Biden elnök által kitűzött célt, amely szerint július 4-éig, a függetlenség napjáig a felnőtt lakosság hetven százalékának beadták volna a koronavírus elleni oltás legalább első adagját. Igaz, nem sokon múlott: az amerikai betegségmegelőzési központ (CDC) közlése szerint ugyanis vasárnapig a felnőtt lakosság 67 százaléka, vagyis 173 millió ember kapta az első dózist.

Az összes, mintegy 330 millió lakosra vetítve a polgárok mintegy 55 százaléka kapta meg az oltás legalább első adagját. A felnőttek 58 százaléka pedig már teljes COVID-19 elleni védettséggel rendelkezik, vagyis megkapta az összes szükséges részoltását.

Delta variáns: "akár tönkre is teheti a nyarat" - olvassa el a részleteket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +5 °C

Délnyugatról északkeletre vastag, kiterjedt felhőtömb halad, amiből helyenként kisebb eső, zápor is előfordul a középső és keleti országrészben. Reggeltől egyre jobban szakadozik, napközben pedig a gomolyosodó felhőzet mellett több órára kisüt a nap. Akkor is csak kevés helyen alakulhat ki zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. Az ország nyugati felén megélénkül, a Dunántúl északnyugati részein meg is erősödik a déli szél. A hőmérséklet délután 19 és 23, késő este 9, 15 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra