Fotó: a horvátok már a teraszokon kávéznak

A horvátok már a vendéglátóhelyek teraszaira kiülve kávézhattak.

Kinyitottak a kávézók és éttermek teraszai hétfőn Horvátországban, a vendéglátósok mintegy 75 százaléka élt ezzel a lehetőséggel a korlátozások feloldását követően - közölte a helyi sajtó. Csak azok a vendéglátóhelyek nem nyitottak ki, amelyek nem rendelkeznek külső térrel, vagy kevésbé forgalmas helyen van az üzlet - írták alapok. Ugyanakkor ők továbbra is készíthetnek italt és ételt elvitelre, a kormánytól pedig ígéretet kaptak arra, hogy márciusban még megkapják a járványhelyzet okozta gazdasági károk enyhítésére szánt támogatásokat.

A vendéglátósok háromnegyede élt a lehetőséggel és megnyitotta a teraszait. Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat
A vendéglátósok háromnegyede élt a lehetőséggel és megnyitotta a teraszait. Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat

Horvátországban az elmúlt 24 órában 91 új fertőzöttet azonosítottak. A járvány kezdete óta számuk elérte a 243 064-et. Egy nap alatt 11 beteg halt bele a fertőzés okozta COVID-19 betegség szövődményeibe, a halottak száma ezzel 5537-re emelkedett. Kórházban 791 beteget ápolnak, közülük 64-en vannak lélegeztetőgépen.

A kellemes tavaszi időben sokan kiültek kávézni. Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat
A kellemes tavaszi időben sokan kiültek kávézni. Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat

Krunoslav Capak, a horvát közegészségügyi intézet (HZJZ) igazgatója a válságstáb hétfői sajtótájékoztatóján elmondta: heti összehasonlításban 32,9 százalékkal nőtt a fertőzöttek száma az országban és több koronavírus-mutánst is regisztráltak, a britet, a dél-afrikait és a New York-it is, amelyről - mint mondta - még nem tudnak sokat.

Horvátországban az elmúlt 24 órában 91 új fertőzöttet azonosítottak. Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat
Horvátországban az elmúlt 24 órában 91 új fertőzöttet azonosítottak. Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat

Az igazgató felszólította a lakosságot arra is, hogy most ne utazzon. Beszámolt továbbá az újabb vakcinaszállítmányok érkezéséről is, Vili Beros egészségügyi miniszter pedig bemutatta azt a honlapot, amelyen hétfőtől online is lehet regisztrálni az oltásra..

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
életmentés
Mentőorvos: „Rendőrségi bejelentést tettem a Határ úti esettel kapcsolatban”
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Életem végéig szednem kell a magas vérnyomás gyógyszert?
Két tabutéma, amelyet sose hozz fel a párod előtt
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +4 °C
Minimum: +2 °C

Túlnyomóan borult, párás, egyes részeken tartósan ködös idő várható. Helyenként szitálás, a fagyos részeken ónos szitálás is előfordulhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad.A hőmérséklet kora délután és késő este egyaránt 0 és +6 fok között várható. Továbbra is marad a lehangoló szürkeség.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!

teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?

A pulzusszám azt mutatja meg, hogy egy perc alatt mennyit ver a szív. Ez az érték kortól és egészségi állapottól függően változhat, nem árt azonban tisztában lenni néhány általános információval a pulzus tekintetében. Most letesztelheted, mennyit tudsz róla!