Inzulinadagolás - forradalmi újdonság az injekció helyett

Forradalmi karóra nagyságú, speciális inzulingélt tartalmazó eszköz segíthet a vércukorszint szabályozásában, az inzulinadagolásban, ami talán örökre nyugdíjba küldi az inzulininjekciót.

Az inzulinadagoló eszközt sebészi úton ültetik a hasüregbe: amikor a vér glükózszintje megemelkedik, a zselé folyékonnyá válik, és inzulint enged a testbe - éppúgy, ahogy a megfelelően működő hasnyálmirigy tenné. A vércukorszint helyreállásával a gél ismét megkeményedik. A klinikai teszt várhatóan 2016-ban kezdődik.

Mesterséges hasnyálmirigy

Az inzulininjekciók hamarosan a múlt homályába veszhetnek az új találmánynak köszönhetően. A brit szakértők által készített eszköz mesterséges hasnyálmirigyként enged inzulint a véráramba. A hasüregbe ültetve mindig az éppen szükséges mennyiséget juttatja a szervezetbe.

Az eszköz inzulinkészletét kéthetente kell feltölteni a bőrön át kivezetett csövön keresztül. A technológia a leicesteri De Montfort Egyetem szakérőinek munkáját dicséri. Állításuk szerint ez jelentősen javíthatóvá válik a betegek életminősége, hiszen nem maguknak kell gondoskodniuk az inzulinpótlásról.

Inzulinadagolás pen nélkül - már nem álom!

Forradalmasított inzulinadagolás, jobb életminőség

"Találmányunk nemcsak hogy a kézzel adagolt inzulininjekciót teszi feleslegessé, de azt is biztosítja, hogy a tökéletes adagot bocsásson ki minden alkalommal. Az ilyen hatékony glükózszint-szabályozás hozzájárul az egészségügyi kockázatok minimálisra csökkentéséhez. Rendkívül közel vagyunk a klinikai tesztek megkezdéséhez" - magyarázta Joan Taylor professzor.

A mesterséges hasnyálmirigy minden inzulinfüggő 1-es típusú cukorbetegségben szenvedő páciensen segíthet, illetve olyan 2-es típusú változattal élőkön is, akiknek napi injekciózásra van szükségük.

Az inzulin a hasnyálmirigy belső elválasztású részében, az ún. Langerhans-szigetek béta-sejtjeiben termelődő fehérjetermészetű hormon, amely sokirányú anyagcserehatással rendelkezik, melyek egyaránt érintik a szénhidrát-, a fehérje- és a zsíranyagcserét. A szénhidrát-anyagcserét érintő hatásai összességében vércukorcsökkenést eredményeznek. Elválasztásának elsődleges ingere a vércukorszint emelkedése, de fokozzák azt a táplálék egyes aminosavai és a bélhormonok, az ún. inkretinek étkezéseket követő termelődése is. Inzulinos kérdése van? Olvassa el cikksorozatunkat a témában!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra