Globalizáció és egészség

A SpringMed Kiadó gondozásában hamarosan megjelenik a Globalizáció és egészség című kiadvány. Dr. Tompa Anna könyve a SpringMed Egészségtár sorozat új darabja.

Mentális környezet, környezetszennyezés, általános járványtan, életmód és egészség, krónikus nem fertőző betegségek. A szerző e fejezetcímek alatt tárgyalja a globalizált világ környezeti hatásait, a testi és a lelki betegségek környezeti hatásokra visszavezethető okait és a megelőzés lehetőségeit.

Globalizáció és egészség

A könyvből olyan túlélési technikákat és egészséget védő, fejlesztő magatartásformákat ismerhetünk meg , amelyek segítségével a globalizált világ legfőbb megbetegítő tényezői elkerülhetők. A szerző a szemlélet átalakulását szorgalmazza, és bizonyítékokat szolgáltat arra nézve, hogy az egészség nem magánügy, hanem a világ élő és élettelen környezetének függvénye, amiért felelősséggel tartozunk magunknak és embertársainknak egyaránt.

Ajánljuk a könyvet az egészségügy, a környezetvédelem szakembereinek, a gazdasági és a politikai döntéshozóknak, az általános és a középiskolai pedagógusoknak és diákoknak, valamint az érdeklődő nagyközönségnek – mindazoknak, akik érzékenyek a környezet és az ember viszonyának alakulására, és érdeklődéssel, felelősséggel követik világunk változásait.

Terjesztés: A könyv kapható lesz a nagyobb könyvesboltokban (Líra és Lant, Libri, Alexandra, Bookline), egyes patikákban, orvosi könyvesboltokban, egyes kórházi terjesztőknél és internetes webáruházakban: www.springmed.hu , www.fokuszonline.hu, www.bookline.hu, www.konyvkereso.hu, www.gyogyhir.hu.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ezt az italt senkinek sem ajánlja a szívsebész – Már kis mennyiségben is növeli a vérnyomást
Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
citromos víz
Kiderült az igazság a citromos vízről – Így hat valójában a szervezetre
D-vitamin
Meglepő, melyik vitamin az emésztés rejtett támasza – Hiánya hamar panaszokat okoz
Azonnali hatállyal kivonták a forgalomból ezt a gyógyszert – a betegektől is visszakérik
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +29 °C
Minimum: +17 °C

Általában felhőtlen idő várható csapadék nélkül. Az északias szél általában mérséklődik, de hazánk keleti harmadán továbbra is nagy területen élénk marad.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 18 fok között várható, több fokkal alacsonyabb a szélcsendes, hidegre hajlamos helyeken, míg kissé magasabb értékeket a nagyobb városokban, vízpartokon mérhetünk. Gyenge hidegfrontra készülhetnek szerdán az arra érzékenyek.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.