A vérmérgezés tünetei

A vérmérgezést, illetve a szeptikus sokkot nem könnyű diagnosztizálni, de egészen biztos, hogy valamilyen fertőzés okozza. A szepszis életveszélyes, ezért ha az alábbi tüneteket tapasztaljuk, haladéktalanul forduljunk orvoshoz.

Hideg, nyirkos bőr

Vérmérgezés esetén testünk azon igyekszik, hogy olyan létfontosságú szervekbe juttasson vért, mint a szív, a vesék és az agy, miközben a végtagok vérellátását csökkenti. Emiatt bőrünk hideggé, nyirkosság válhat. Szeptikus sokk esetén ez az állapot egyre súlyosabb lehet. Ugyanakkor fontos tudni, hogy a hideg és a nyirkos bőr kevésbé veszélyes betegségek tünete is lehet, így aggodalomra csak akkor van okunk, ha vele együtt a vérmérgezés egyéb tüneteit is tapasztaljuk.

A vérmérgezés lehetséges okairól korábbi cikkünkben olvashat!

Túl kevés, illetve sötét színű, besűrűsödött vizelet

A szepszis a vesét károsítja a leggyakrabban, mivel ez a szerv érzékeny a vérnyomás és a vérkeringés változásaira, és ennek gyakran a vizeletben is nyoma van. Ha testünkben alacsony a vérnyomás, akkor annyi folyadékot próbál megtartani, amennyit csak tud, és ettől a vizeletünk sötétebb, sűrűbb és erősebb szagú lesz. Súlyos esetekben a betegnél teljes egészében leállhat a vizeletürítés. Ha ilyesmit tapasztalunk, és egyéb tüneteink is vannak, akkor sajnos nem csak arról van szó, hogy túl kevés folyadékot ittunk - egyébként ez a leggyakoribb oka a vizelet besűrűsödésének.

Módosult tudatállapot

Zavarodottság, dekoncentráltság, szédülés , émelygés - ezek is a szepszis velejárói. A dehidratáltság mellett az okozza őket, hogy nem jut elegendő vér az agyba, illetve hogy toxikus anyagok kerültek a véráramba. Szeptikus sokk esetén a tünetek jelentősen felerősödnek.

A zavarodottság, dekoncentráltság, szédülés, émelygés is a szepszis velejárói.
A zavarodottság, a szédülés, émelygés is a szepszis velejárója lehet

Felgyorsult szívverés

Ne olyasmire gondoljunk, mint amikor például edzés után megemelkedik a pulzusunk. Inkább arról van szó, hogy teljes nyugalomban fekszünk vagy ülünk, mégis úgy érezzük, hogy szívünk majd' kiugrik a helyéről. Ilyenkor a szerv vért próbál juttatni a szepszis által károsított szövetekhez, sejtekhez. Ha szívverésünk nyugalmi állapotban 90/perc fölé emelkedik, akkor vérmérgezésre is utalhat - feltéve, hogy vannak egyéb tüneteink is.

Nehézlégzés, légszomj

Ha észrevesszük, hogy fulladni kezdünk, kapkodjuk a levegőt, mintha épp egy hosszú lépcsőt másztunk volna meg, pedig csak egy helyben ülünk vagy állunk, akkor biztosan valami komoly oka van. A tüdőgyulladás az egyik leggyakoribb betegség, amely szepszist okozhat. Legsúlyosabb esetben a vérmérgezés akár légzésleálláshoz is vezethet.

Forrás: womenshealthmag.com

)
Az ülőmunka veszélyei

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +13, +18 °C
Minimum: +7, +12 °C

Kezdetben erősen, majd változóan felhős időre van kilátás, főleg a nap első felében többfelé lehet eső, zápor, néhol zivatar is kialakulhat. Erős lesz a nyugati szél, 13, 18 fokos csúcshőmérsékleteket mérhetünk. Szombaton gyenge hidegfronti hatás érvényesül. Gyakoriak lehetnek a görcsös panaszok, mellett ingadozhat a vérnyomás, kismértékben a szívbetegek állapota is romolhat. A szél ingerlékenységet, nyugtalanságot válthat ki, és pár fokkal csökkenti az érzett hőmérsékletet. Az óraátállítás miatt érdemes kicsit előrébb hozni a lefekvés időpontját! További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás gyengén emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: