A fejsérülések súlyos következménye

Némi feledékenység teljesen normális velejárója mindenki életének, különösen, ha sok minden jár a fejében, vagy nagyon elfoglalt. Az Alzheimer-kór okozta krónikus feledékenység és elbutulás azonban már súlyos probléma.

Számos szakember kutatja évtizedek óta a betegséget és kialakulásának lehetséges okait: annyi biztosan kijelenthető, hogy a betegséget az okozza, hogy az agyban káros fehérjék rakódnak le . Hogy ezek a fehérjék mitől termelődnek, még nem teljesen világos, de friss kutatási eredmények szerint az alábbiak növelik a betegség kialakulásának rizikóját.

Szorongásgátlók

Világszerte közel 20 millió ember szenved Alzheimer-kórban. Részletek itt.

A benzodiazepineket általában szorongás és álmatlanság kezelésére írják fel az orvosok. Egy kanadai kutatás szerint ugyanakkor azoknál, akik legalább három hónapig rendszeresen szednek ilyen típusú gyógyszert, 51 százalékkal nagyobb az Alzheimer-kór kialakulásának esélye.

Többszöri fejsérülés

Különösen a rendszeresen, esetleg megélhetésszerűen sportolókat érinti a kockázat. A fejet ért ütésekből, sérülésekből sokan minden gond nélkül felgyógyulnak, de olyanok is vannak, akiknél az ilyenkor fellépő gyulladás egy idő után krónikussá válik. A gyulladás miatt pedig nem tudják megfelelően eltávolítani a káros fehérjéket az agyból az ezért felelős sejtek.

A fejet érő ütések, sérülések hozzájárulhatnak az Alzheimer-kór kialakulásához
A fejet érő ütések, sérülések hozzájárulhatnak az Alzheimer-kór kialakulásához

Rendszeres alváshiány

Nagyon sokféle módon károsítja egészségünket és egész testünket, ha hosszú távon nem alszunk eleget. Amellett, hogy dekoncentráltak és kimerültek leszünk, agyunk is megsínyli az állapotot. A Neurobiology of Aging nevű lapban jelent meg a tanulmány, amely szerint az Alzheimeresek közül nagyon sokan küzdenek alvászavarokkal , de még egyelőre kutatják, hogy ez ok vagy inkább következmény-e. Egészen biztos, hogy az alváshiány krónikus stresszt ró az egész testre, egyben nagyon káros az agynak, mivel ez a szerv is alvás közben regenerálódik, és ilyenkor távolítja el a káros anyagokat.

Forrás: prevention.com

)
Milyen betegségeket okozhat kutyáknál a kullancs?

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +5, +10 °C
Minimum: -5, +2 °C

A napsütés mellett felhőátvonulásokra kell készülni, ezekből helyenként zápor, a hegyekben esetleg hózápor is kialakulhat. Erős, néhol viharos lesz az északnyugati szél, a csúcshőmérséklet 5, 10 fok között alakul. Kedden már nem lesz front felettünk, de sokan még mindig hidegfronti tüneteket tapasztalhatnak magukon. A reggeli ízületi panaszok napközben is fennállhatnak, illetve erős fejfájás is jelentkezhet, ami a szeles tájakon lehet intenzívebb. Ingadozhat a vérnyomás, jellemző lehet a rossz közérzet. Sokan még az óraátállítást sem heverték ki. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: