Ok nélküli riasztás mentette meg a nő életét

Bár a téves riasztásoknak sosem örülnek a mentők, most éppen azért sikerült egy nőt időben ellátniuk és megmenteniük, mert egy vaklárma miatt a közelben tartózkodott egy mentőegység.

„Kiabálás és káosz hallatszott az egyik segélyhívásnál múlt héten, mentésirányító bajtársunk pedig hatalmas rutinja ellenére sem tudta kideríteni, hogy mi a baj” – kezdte friss Facebook-bejegyzését az Országos Mentőszolgálat.

mentőautó, rohamkocsi
Ok nélküli riasztás mentette meg egy 50 körüli nő életét. Fotó: Országos Mentőszolgálat / Facebook

Furcsa tünetek

A beszámoló szerint a segélyhívókkal beszélő mentésirányító annyit tudott csak kiszedni a telefont egymást közt adogató bejelentőktől, hogy egy »Pöckös« nevű ember korábbi halála miatt van minden, valakinek „megmorált a szügye”, valamint „tiszta csocsavel az egész ember”. A biztonság kedvéért azonban riasztotta és a helyszínre küldte a legközelebbi mentőegységet.

Bajtársainkat egy halotti tort ülő család fogadta, akik valamin nagyon összevesztek. Bár a mentőket szeretettel fogadták, azt még mindig nem sikerült kideríteni, hogy kihez kértek segítséget, sőt ebből újabb vita alakult ki. Többen is kikérték maguknak, hogy rosszul lennének és csupán abban volt teljes az egyetértés, hogy a Mentőszolgálat segítségére még sincs szükség – olvasható a posztban.

Minden okkal történik?

A felszabaduló mentőegység azonban a téves riasztás után még nem térhetett vissza állomáshelyére. Időközben ugyanis egy újabb bejelentés érkezett egy közeli címről. Itt egy 50 év körüli nő szorult sürgős segítségre.

„Az indokolatlan hívás miatt, a mentő annak ellenére is két percen belül helyszínre érhetett, hogy földúton kellett haladni és hogy a mentőállomás csaknem tizenöt kilométerre volt. Ennél az esetnél ráadásul éppen a gyors ellátással sikerült stabilizálni a beteg állapotát és megmenteni az asszony életét” – írták a mentők. Szóval gyakorlatilag kijelenthető, hogy az előbb ismertetett vaklárma mentette meg a dél-alföldi nő életét.

A bejegyzéshez néhány óra alatt több tucatnyi hozzászólás érkezett. A kommentálók többsége gratulált a mentésben részt vevőknek, illetve jobbulást kívánt a betegnek. Volt azonban, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy semmi sem történik véletlenül, míg egy másik követő úgy fogalmazott: „Ritka esetek egyike, amikor segített az ok nélküli riasztás.”

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadozás a déli órákig még a déli megyékben is, majd egyre inkább csak az északkeleti, keleti tájakon fordulhat elő. Délután az északkeleti, keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A hőmérséklet csúcsértéke nagyrészt 9 és 12 fok között alakul, de a keleti és déli naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb, az északnyugati, nyugati vidékeken pedig alacsonyabb értéket is mérhetünk. A késő esti hőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra