Németországi járvány: már 15 halott

A legújabb, kedd reggeli adatok szerint az EHEC-bélbaktérium okozta fertőzés eddig 15 halálos áldozatot követelt Németországban, és a megbetegedettek, illetve a gyanús esetek száma immár megközelíti az 1500-at.

A Robert Koch országos járványügyi intézet igazgatója egy interjúban azt hangoztatta, hogy további megbetegedésekkel, illetve áldozatokkal kell számolni.

A münsteri egyetem tudósai gyorstesztet fejlesztettek ki a fertőzés kimutatására. Másrészt ismertté vált az is, egyre több észak-németországi kórházban próbálkoznak egy úgynevezett antitest-terápiával, amely várakozások szerint lehetővé teszi a legsúlyosabb szövődmények kezelését.

Aggodalmat okoz ugyanakkor, hogy a tizenkettedik áldozat az első nem észak-németországi személy: egy idős nő, aki bizonyítottan a járvány okozta szövődményekbe halt bele. Ugyancsak aggodalomra ad okot az a tény, hogy változatlanul mintegy 300-an vannak életveszélyben, köztük gyermekek és fiatal nők, akiknek szervezete már a dialízises kezelésre sem reagál. Az EHEC-bélbaktérium okozta fertőzés ugyanis legsúlyosabb formájában vérszegénységet és veseelégtelenséget eredményez.

Hamburgban és Hannoverben az orvosok már azt is észlelték, hogy egyes betegek esetében a baktérium okozta mérgezés következtében a központi idegrendszer is károsodott. Ezért nem zárják ki, hogy az áldozatok száma tovább növekszik, mint ahogy azt sem, hogy több, fertőzésben megbetegedett személy maradandó egészségkárosodást szenved.

A hírek szerint Hamburgban és Hannoverben ugyanakkor sikeresen kísérleteztek egy Eculizumab nevű antitest-terápiával, amely korábban válságos állapotban lévő és hasonlóan súlyos tünetekkel küszködő gyermekek esetében segített.

A Robert Koch országos járványügyi intézet igazgatója egy hétfői interjúban ismét elismerte, hogy a hatóságok továbbra sem jutottak a súlyos fertőzés kórokozójának a nyomára. Reinhard Burger ezúttal is utalt arra, hogy a spanyol uborka egyelőre csak feltételezés, amely még nem nyert bizonyítást. Ezért arra szólította fel a lakosságot, hogy lehetőség szerint továbbra se fogyasszon nyers zöldséget, mindenekelőtt paradicsomot, paprikát, uborkát vagy salátát.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
Így kellene szedni a D-vitamint: egy fontos társáról sokan megfeledkeznek
pajzsmirigy-alulműködés
Korai tünetek, hogy kevés hormont termel a pajzsmirigy – Erre figyelj nőként
hőségriasztás
Hivatalos: meghosszabbítják a hőségriasztást – Mikor lesz vége a kánikulának?
krónikus vénás elégtelenség
Jelek, hogy a láb vénái nem működnek megfelelően – Mutatjuk, mi a legelső tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +32 °C
Minimum: +15 °C

Általában felhőtlen, csapadékmentes idő várható, csupán időnként lehet kevés fátyol-, illetve gomolyfelhő az égen. Az északias szél az ország keleti harmadán, a délies szél az Alpokalján időnként megélénkülhet, másutt többnyire mérsékelt marad a légmozgás.Késő estére 18 és 27 fok közé hűl le a levegő. Vasárnap nem érkezik újabb front, a légkörben zajló melegedés azonban kiválthat panaszokat a melegfrontra érzékenyek körében.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.