Kórházi baktériumot találtak több népszerű ásványvízben

12 féle ásványvizet vetettek le a polcról - kórházi baktériumot találtak a vízben - írja a hvg.hu.

Több tízezer liter ásványvizet vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A 12 fajta vízben túl sok nitritiont, illetve Pseudomonas aeruginosa baktériumot találtak. A Lidl Saguaro és az Aldi Zafír ásványvize is fennakadt a rostán - írja a hvg.hu.

Honnan származnak ásvány- és gyógyvizeink? Mi van bennük? Mi ajánlható az egyes panaszokra? Mindezeket megtudhatja vízválasztónk segítségével! Kattintson vagy keressen , tudjon meg mindent, amit csak lehet, a palackba zárt egészségről! Az ellenőrök 12 különböző ásványvíz forgalmazását tiltották meg és kötelezték a gyártókat a termék visszahívására. A lap információi szerint a tételek az elmúlt hónapokban tartott ásványvíz-ellenőrzésen akadtak fenn a hatóság szűrőjén.

A forgalomból kivont vizek listája szerint olyan közkedvelt termékek is fennakadtak a rostán, mint a Lidlben árusított Saguaro, vagy az Aldiban kapható Zafír.

A tételeket a nitrition koncentráció és a kórházi körülmények között előforduló fertőzések egyik leggyakoribb és legveszélyesebb előidézője .

Az érintett vizek listáját ide kattintva nézheti meg !

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
Itt látszik a laborleleteden, ha már károsodott a veséd
magyar egészségügy
Hegedűs Zsolt elárulta az első reformot – Nagy változások lesznek az egészségügyben
fogyás
Diétaelmélet: mikor és mitől indul be a fogyás?
fogyás
Fél mázsát fogyott Barbara - elárulja a titkát
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos időre számíthatunk helyenként kevés fátyol- és gomolyfelhővel. Csapadék nem várható. Az élénk északkeleti szelet sokfelé élénk, főként a Tiszántúlon olykor erős lökések kísérhetik, de délután már elkezd veszíteni erejéből a légmozgás.A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 12 és 16 fok között várható.Késő estére 3 és 11 fok közé hűl le a levegő. A hidegfronti hatás lassanként megszűnik, így enyhülhet az általa okozott fejfájás is.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: a hüvely öntisztuló szerv. Igaz vagy hamis? – Teszteld, mennyire ismered a női testet! A női egészséggel kapcsolatban rengeteg félreértés és makacs tévhit kering. Kiszúrnád a leggyakoribbakat? Tedd próbára magad kvízünkben!
kvíz
Pattanásra fogkrém: hasznos vagy árt? – Itt a nagy bőrápolási kvíz! A bőrápolással kapcsolatban rengeteg tévhit kering, amelyek akár árthatnak is a bőrünknek. Mutatjuk, mi ezekből az igazság.