Így alakul ki a diszlexia

Az agyi képlékenység állhat a diszlexia kialakulása mögött egy amerikai kutatócsoport tanulmánya szerint. A kutatásban azt vizsgálták, miért nem képes az agy megtanulni azt a feladatot, amivel már találkozott egyszer.

Az agy alkalmazkodási képességének hiánya lehet a diszlexia egyik oka - mutatott rá egy amerikai kutatócsoport legújabb vizsgálata szerint, ami a Neuron nevű ideggyógyászati tudományos szaklapban jelent meg . A tanulmány szerint míg az agy feladata az lenne, hogy a gyakran ismétlődő feladatokat leegyszerűsítse, a diszlexiával élők esetében ez elmarad, vagy nem a megfelelő hatékonysággal zajlik - foglalja össze az eredményeket a Hvg.hu .

A York Egyetem és a Sheffield Hallam Egyetem pszichológusai szerint a jó alvás elősegítheti a gyerekeknél a szavak elsajátítását és megjegyzését. Erről bővebben az alábbi cikkünkben olvashat!

Csak az olvasáskor jelentkezik az eltérés

Az MIT agykutató intézet kutatói fiatal diákokon agyszkennerrel végeztek vizsgálatokat. A diákoknak különböző hang és képfelvételeket mutattak meg, ezek alapján vizsgálták az agyi aktivitásukat és arra jutottak, hogy a diszlexiás és a nem diszlexiás tanulók agya eltérő területeken jelez aktivitást.

A diszlexiával rendelkezők agya olvasás során sokkal többet dolgozik
A diszlexiával rendelkezők agya olvasás során sokkal többet dolgozik

Az ismétlődő feladatok elsajátításáért felelős neuronok először erősen reagálnak egy beérkező jelre, de miután egyre többször találkoznak ugyanazzal a jelenséggel, ez az aktivitás megszűnik. Tehát amikor először végzünk el egy feladatot, akkor zajlik az a tanulási folyamat , ami lehetővé teszi, hogy a második alkalommal már sokkal könnyebben láthassunk hozzá. A diszlexiával rendelkezők agya olvasás során sokkal többet dolgozik, különös módon viszont ez a fajta aktivitási különbség a diszlexiás és nem diszlexiás emberek között szinte csak az olvasás során jelenik meg.

A gyógyítástól a kutató szerint még nagyon messze van az orvostudomány, ám szerinte az képlékenysége, ami az egész probléma mögött állhat, elektromágneses kezeléssel megváltoztatható.

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14, +19 °C
Minimum: +1, +7 °C

Változóan, többször erősen felhős lesz az ég, szórványosan eső, zápor is lehet. Élénk északnyugati, nyugati szél mellett 14, 19 fokig melegszik a levegő. Hétfőn kettősfront hat a szervezetre. Görcsös és migrénes fejfájás is jelentkezhet, emellett gyakoriak lehetnek a keringési panaszok és a rosszullétek. Többen alvászavarokkal küzdhetnek, napközben pedig az energiátlanság és az ingerlékenység lehet jellemző. A hőérzet és a komfortérzet is csökken kissé. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás alig változik.

Egészséget befolyásoló hatások: