Ahány méz, annyi hatóanyag
Nátha és köhögés ellen mézes tea, ezt a receptet mindenki ismeri. De vajon azt tudja-e, hogy sok egyéb betegség gyógyításában is segíthetnek a különböző mézfajták?
Melyik méz milyen bajra jó?
Fertőtlenítő és köhögéscsillapító hatású. Akárcsak az akácvirágból készült tea, az akácméz is ajánlott a gyomorsav-túltermelés miatt kialakuló emésztési zavarok enyhítésére.
Milyen mézet vegyek?
A méz reneszánszát éli, az őszi náthás időszakban el is kél otthon a folyékony arany. A mézfajták hatóanyaga eltérhet egymástól, vásárlás előtt ezt is jó szem előtt tartani.


Galagonya, a szív őrzője
Az isteni gyógynövény az öregedő szív elixírje, szívelégtelenség, ritmuszavarok, artériás görcsök elleni természetes gyógyszer, kiváló értágító. Hogyan használjuk?
Fogyasztása különösen szívbetegségek esetén, szívgyengeségben, keringési zavarban szenvedőknek, infarktuson átesett betegeknek ajánlott.
Gesztenyeméz
Magas ásványianyag-tartalmú, rendszeres fogyasztása akadályozza a trombózis kialakulását, de a visszértágulat mérséklésére is alkalmas. Étvágytalanság ellen kiváló.
Mentaméz
Emésztést serkentő, puffadást csökkentő, érzéstelenítő, görcsoldó és fájdalomcsillapító hatású. Nagyszerű vizelethajtó, segíti a súlycsökkenést.
Vegyes virágméz
Többféle virágról gyűjtött nektárból és virágporból készül, ezért tápérték szempontjából a legértékesebb mézünk. Színe a sárgástól a barnás árnyalatokig sokféle lehet, ízük is jelentősen eltérhet.
Méhpempő
A méhpempő vitaminokban, ásványi anyagokban, különleges fehérjékben gazdag, javítja a szervezet anyagcseréjét, felfrissíti, szinte új életre kelti a testet, egészségesen tartja a csontrendszert és az ízületeket.
Propolisz
A propolisz immunerősítő és gyulladáscsökkentő hatása miatt hatékony gyógyszere a megfázásos betegségeknek. Vérnyomáscsökkentőként, szívbetegségek, fekélyek, ízületi bántalmak enyhítésére is ajánlott.
Lépesméz
A lépesméz tápanyagtartalma a legnagyobb, hiszen ebben az egyébként kiszűrt, például a méhlárvák táplálására készített anyagok törmelékei is belekeverednek, amelyek nagyon sok nyomelemet, vitamint, enzimet és hormont tartalmaznak.
Így gyógyít a méz
A méz nem véletlenül él hatásos házi szerként a köztudatban. Olyan fajtát vegyünk, amely csomagolásán a "nyers" vagy a "pasztőrözetlen" felirat szerepel - és akkor kikúrálhatjuk vele az alábbiakat.
Értékelje a cikket!