Családi programokkal védhetjük egészségünket

Öt éve indul útjára a Richter Egészségváros ingyenes családi programsorozat, amelynek a nyári szezonban Cegléd, Sárvár, Kiskunhalas és Ajka ad otthont.

A jubileumi évforduló alkalmából megújult programokkal és előadásokkal várják a látogatókat, és idén Béres Alexandra is csatlakozott a támogatókhoz. A program különlegessége, hogy az " Egészségvárosok " lakosai részvételükkel nemcsak saját egészségükért tesznek, hanem egyszerre növelik a hazai gyógyszercég által a helyi kórházak számára felajánlott adomány összegét is.

A Richter Egészségváros programsorozat májustól ismét útjára indul, hogy bejárva az országot felhívja a figyelmet az egészségmegőrzésre és a megelőzés jelentőségére. Az eseményen lehetősége nyílik a városlakóknak egyetlen nap alatt régóta halogatott vagy éppen nehezen hozzáférhető egészségügyi szűréseken átesni. A szabadtéri rendezvénysorozat az egész családnak kellemes hétvégi kikapcsolódást nyújt, a szórakoztató színpadi programok mellett a kisebbeket kézműves sarok, arcfestés, bábszínház várja, a felnőtteknek pedig többek között fitnesz, gyógytorna és érdekes előadások nyújtanak felüdülést a szűrések között.

Az idén Rudolf Péter színművész, Rácz Zsuzsa írónő, Jaksity Katalin műsorvezető és Katus Attila mellett Béres Alexandrával is találkozhatnak és beszélgethetnek az Egészségvárosba látogatók. A mindig mosolygó fitnesz világbajnok a Richter a Nőkért program keretében próbálja meg átadni az érdeklődőknek az egészséges életmód és leginkább az egészséges táplálkozás alapjait:

"Azon leszek, hogy praktikus tanácsokkal szolgáljak az embereknek a rohanó hétköznapokra, amelyekben rendkívül nehéz megvalósítani, hogy megfelelően egészségesesen táplálkozzunk. Kifejezetten nagy figyelmet fordítok a családokra, és a család minden tagjára, hiszen más-más helyzetben vagyunk, és a helyzeteknek a különbözősége miatt, máshogy tudjuk megvalósítani az életünkben a változást, változtatásokat és a legfőbb cél, hogy sikerüljön hosszabb távon is egészségesen élnünk."

Eddig több mint 47 ezer szűrést végeztek el az Egészségvárosban, és ebből közel 11 300 esetben mértek figyelmeztető értéket, ami igen magas szám. Rendkívül fontos, hogy rendszeresen végeztessünk szűréseket, hiszen tudatossággal, odafigyeléssel elkerülhetőek a betegségek, az időben felismertek pedig nagyobb eséllyel gyógyíthatóak.

Májustól Cegléd, Sárvár, Kiskunhalas és Ajka válik egy-egy napra az egészség városává, ahol prosztata (PSA) szűréssel, csontritkulás-csontsűrűségméréssel, koleszterinszint- és vérnyomásméréssel, asztma-szűréssel, BMI , testzsír-, magasság- és testsúlyméréssel várják a rendezvényre látogatókat. Aki pedig egy kis szombati kikapcsolódásra vágyik, az meghallgathatja az érdekes előadásokat, megnézheti az elsősegély bemutatót, beállhat gyógytornázni, kipróbálhatja a fitneszeszközöket vagy akár gyakorlatra váltva az elméleti tudást, együtt tornázhat Katus Attilával.

A városlakók ráadásul nem csak egészségükért tehetnek, ugyanis a Richter kétmillió forint alapadományt ajánl fel a helyi kórház számára, amely összeget minden látogató részvételével és minden egyes aktivitásával további 300 forinttal növelhet.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

autizmus korai jelei
Ezek az autizmus első jelei – Már egészen kicsi korban megmutatkozhat
baleset
Filléres jégmentesítő trükk: sokáig tisztán tartja a járdát – Egyszerű konyhai eszközökkel megoldható
normál vércukorszint
Meddig egészséges a vércukorszint? – Így értelmezheted a laborleleted
beltéri levegő
Így betegít meg télen a saját lakásod – 5 jel, hogy az otthonod a ludas
leszokás az alkoholról
Így hat a külsődre, ha nem iszol több alkoholt – Pár nap után már látható a változás
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: -2 °C
Minimum: -11 °C

A zúzmarás köd, illetve a rétegfelhőzet kiterjedése napközben csökken, többfelé javulnak a látási viszonyok, azonban maradhatnak tartósan borult területek. Utóbbi részeken jelentéktelen hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. Mindeközben dél felől egyre több magasszintű felhőzet érkezik, ami késő délutántól elkezd megvastagodni. A jellemzően keleti, délkeleti szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, főként az Észak-Dunántúlon élénkülhet meg helyenként. A legmagasabb nappali hőmérséklet -7 és +2 fok között valószínű. Klasszikus értelemben vett markáns hideg- vagy melegfrontról nem beszélhetünk, legfeljebb gyenge, elöregedő melegfronti hatás maradványai lehetnek jelen a magasban.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

digitális detox
Digitális detox: csak a fiataloknak fontos. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod!

Az okostelefonok, tabletek, laptopok, tévék az életünk részei, azonban mind fizikai, mind mentális egészségünket megterhelhetik, ha nem tudatosan használjuk őket. Kvízünkben tesztelheted a tudásodat a témáról, illetve a digitális detoxról.

D-vitamin
Melyik ételünkben van sok D-vitamin? – Teszteld a tudásod!

A D-vitamin az egyik legfontosabb zsírban oldódó vitamin, amelynek hiánya komoly egészségügyi következményekkel járhat. Kvízünk segítségével kiderítheted, mennyire pontos a tudásod ezzel az értékes vitaminnal kapcsolatban.