Orvosmeteo: továbbra sem lesz nyugtuk a frontérzékenyeknek

Őszies idővel indul a hét, még a legmelegebb órákban is csak 23 Celsius-fokig kúszik fel a hőmérők higanyszála. Zápor és zivatar viszont ezen a napon már csak kisebb eséllyel csap le.

Az Észak-Dunántúlon és az északi tájakon megvastagszik a felhőzet, és ezeken a területeken időszakosan gyenge eső is előfordulhat. Az ország többi részén viszont kevesebb felhővel, délkeleten pedig akár többórás napsütéssel is számolhatunk. Zápor és zivatar csak kevés helyen alakulhat ki.

esernyőt tartó kislány áll az esőben
Őszies idővel indul a hét. Fotó: Getty Images

A nyugatias szél nagy területen megerősödik, helyenként viharos széllökések is kísérhetik. A legmelegebb délutáni órákban 16 és 23 Celsius-fok közötti értékeket mérhetünk. Késő estére pedig 12 és 17 közé hűl le a levegő – olvasható a Kiderül előrejelzésében. 

A tájékoztatás szerint a mai nap folyamán ismét elsősorban a délnyugati, illetve északkeleti területeken fordulhat elő zivatar, de itt is csak elvétve. A legintenzívebb cellák környezetében kis szemű jégre, intenzív csapadékhullásra, illetve viharos széllökésre is jobb felkészülni. Az esti órákra azonban már minimalizálódik a zivatarok kialakulási esélye.

Csaknem 40 fokot is mértek már ezen a napon

Az augusztus 7-én a valaha mért legalacsonyabb hőmérsékletet, 3,8 Celsius-fokot 1987-ben jegyezték fel, Fügöd településen. A csúcshőmérséklet napi rekordját pedig egy 1927-es eredmény tartja, amikor 39,8 Celsius-fokot mutattak a hőmérők Jászberényben.

Rossz hír a frontérzékenyeknek, jó hír az allergiásoknak

Az orvosmeteorológiai előrejelzés szerint tovább folytatódik az elmúlt napokban már megszokottá vált, mozgalmas időjárás, ez pedig nagyon megviseli a frontérzékenyek idegrendszerét. Az időnként megerősödő szél és a sok felhő jelentősen csökkenti a hőérzetet.

Jó hír viszont, hogy a parlagfű pollenkoncentrációja jellemzően alacsony szinten alakul – a sok csapadék ugyanis kimosta a polleneket a légkörből. A légnyomás emelkedik.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Ismét egyre többfelé záródik, majd a kora reggeli óráktól északnyugaton már elkezd szakadozni, csökkenni a felhőtakaró. Párássá válhat a levegő, hajnalra - kiemelten az északkeleti megyékben - foltokban köd képződhet. Növekszik a csapadékhajlam, az esti óráktól már az északnyugati tájakon, majd egyre inkább másutt fordulhat elő gyenge eső - legkisebb eséllyel északkeleten. A légmozgás gyenge marad, időszakosan nagyobb területen le is áll a szél.Késő estére 1 és 9 fok közé hűl le a levegő. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +8 fok között valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra