Késő délutánig az ország legnagyobb részén napos, száraz idő várható, de a Dunától keletre időszakosan lehetnek felhős területek. Mindeközben erős hőségre és UV sugárzásra lehet számítani, ezért 11 és 16 óra között minél rövidebb időt tölts a napon!
Az északkeleti tájakon kevés helyen és kis eséllyel kialakulhatnak záporok, zivatarok. Késő délutántól, kora estétől viszont már egyre nagyobb területen válik erőteljessé a gomolyfelhő-képződés, és alakulnak ki záporok, zivatarok, nagyobb eséllyel északon, északnyugaton heves zivatarok is előfordulhatnak. A zivatarok környezetében viharos, akár károkozó széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 36 fok között várható, késő estére többnyire 22 és 29 fok közé csökken a hőmérséklet – tájékoztat a kiderul.hu.
Fokozottan figyelj oda a védekezésre! Fotó: Getty Images
Fronthatással nem kell számolni egészen holnapig. Fokozódik a hőség, fogyassz elegendő mennyiségű folyadékot! Továbbra is nagyon erős UV sugárzás várható, ezért 11 és 16 óra között minél rövidebb időt tölts a napon! Időnként megerősödik a szél, ami csökkenti a hőérzetet. A légnyomás csökken.
Hazánk nagy részén derült vagy gyengén felhős lesz az ég, csak kora délelőttig a délnyugati országrész fölött, illetve délután az északkeleti harmadban lehet több felhő az égen. Az északkeleti határszélen késő este egy-egy helyen záporos csapadékgóc kialakulása sem kizárt. A délnyugati országrész kivételével ismét sokfelé kísérik erős lökések az északi, északnyugati szelet.A hőmérséklet délután 15 és 20, késő este 8, 14 fok között valószínű. Orvosmeteorológiai szempontból ez a nap hozza a legkiegyensúlyozottabb terhelést a szervezet számára az utóbbi időkben.