Mutatjuk, hol csapnak le zivatarok (2022.04.13.)

Húsvét felé közeledve egyre borongósabb időre számíthatunk, a hosszú hétvégén országszerte záporok, zivatarok csapnak le.

Az elmúlt napokban megszokott, kellemes idő éppen a hosszú hétvégére romlik el - olvasható ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből . Vasárnapra jelentős lehűlést is jósolnak a meteorológusok.

Csapadékos lesz a húsvét

Szerdán még többnyire napos idő várható, néhol kevés fátyolfelhő zavarhatja a napsütést. Csapadék nem lesz. A Dunántúlon és a Duna mentén megélénkül, néhány helyen olykor meg is erősödik a délkeleti szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 16 és 21 fok között valószínű. Késő estére 0 és 11 fok közé hűl le a levegő.

Többnyire derült, napos idő várható csütörtökön is, melyet északnyugaton több, másutt kevesebb fátyolfelhő zavarhat. Csapadék nem várható. A déli, délkeleti irányba forduló szél az Észak-Dunántúlon megélénkül, Sopron és a Fertő térségében megerősödik. A hőmérséklet csúcsértéke délután 19, 24 fok között alakul, de Sopron környékén 25 fok sem kizárt.

Húsvét felé közeledve egyre borongósabb időre számíthatunk. Fotó: Getty Images
Húsvét felé közeledve egyre borongósabb időre számíthatunk. Fotó: Getty Images

Péntektől viszont már alapvetően felhős időre van kilátás több-kevesebb napsütéssel. Elszórtan - nagyobb eséllyel nyugaton, délnyugaton, illetve északkeleten - valószínű záporeső, néhol zivatar is kialakulhat. A kezdetben déli, délnyugati szél egyre nagyobb területen északnyugatira, északira fordul, helyenként erős lökések is kísérhetik. A hőmérséklet hajnalban a Dunától keletre általában 1 és 7, a Dunántúlon általában 6 és 11 fok között alakul. A délutáni órákban többnyire 16 és 24 fokot mérhetnek, északon az alacsonyabb, délen a magasabb értékekkel.

Szombaton már csak 16, vasárnap pedig csupán 14 fokot érhet el a hőmérő higanyszála. A leghidegebb területeken éjszaka akár -7 fokig is hűlhet a levegő, szombaton pedig leginkább a Duna-Tisza közén élők számíthatnak csapadékra.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +24 °C
Minimum: +10 °C

A nappal képződött gomolyfelhők este fokozatosan feloszlanak, ezt követően a változó vastagságú fátyolfelhőzet mellett főként hazánk nyugati, délnyugati felén erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés. Helyenként - legnagyobb valószínűséggel az ország középső tájain - zápor, kis eséllyel zivatar is kialakulhat. Nagyrészt mérsékelt marad a légmozgás, csupán csapadékgócok környezetében fordulhatnak elő élénk, erős széllökések.Késő estére 12 és 20 fok közé hűl le a levegő. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 16 fok között valószínű, a szelesebb dunántúli tájakon lesz az enyhébb, míg a szélcsendes északi völgyekben a hidegebb idő. Fronthatásra a hétvégén még nem kell számítani, a jövő héttől azonban változékonyabbra fordulhat majd az időjárás.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!
kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!