A gömbölyű maradjon gömbölyű!

Találkozzunk végre, ezer éve nem láttalak, de ne kössük össze a randevúnkat evéssel, nem kell mindig zabálni! - hadarta Sára, akit egyetemista korom óta ismerek és szeretek.

– Én mától új életet kezdek – folytatta lelkesen –, és az ötvenhatodik születésnapomra pont ötvenhat kiló leszek.

– Emlékeim szerint szeptember harmincadikán lesz a születésnapod, alig több mint egy hónap múlva – vetettem közbe óvatosan, mire Sára hangja ingerültté vált.

– Édesem, te mindig gebe voltál, ezért vagy műveletlen az új fogyókúrák világában! Vedd tudomásul, hogy ma már léteznek olyan tudományosan megalapozott módszerek, amelyek segítségével éhezés nélkül lehet ledobni magadról tíz-tizenkét kilót!

– De te úgy vagy szép, ahogy vagy, és a gömbölyű maradjon gömbölyű! – morogtam, mire Sára felcsattant. – Drága barátném, nagyon szeretlek, és vágyom egy jó beszélgetésre, de csak akkor, ha nem veszed el a kedvem a vállalásomtól!

Két nappal később, amikor találkozunk, Sára pazarul fest. Sűrű barna haja remek keretet ad kedves arcának, kék szemének, és a bőre olyan üde-ránctalan, hogy lazán letagadhatna tíz évet. Dicsérem, és gratulálok a külsejéhez, mire ő legyint. – Nem érdekes a szép bőröm, ha messziről úgy festek, mint egy kerek dédnagymama...!

Persze a mi barátságunkban minimális szerepe van a külsőnknek, tehát a találkozásunk harmadik percében már a lényegre terelődik a szó. A munkánkra, a családunkra, a gyerekeinkre, az unokáinkra, a férjeinkre, a politikára... Engem érdekel Sára építészmérnöki ténykedése és a kőkemény munkával fenntartott vállalkozása, őt izgatja az én ötgyerekes nagycsaládom meg az újságíró életem millió gondja-öröme. Ő szereti a "fenenagy" empátiámat, én tisztelem az ő józan gondolkodását és következetességét. Ő nemigen dönt (döntött) nélkülem nevelési kérdésekben, én pedig kikérem a véleményét, ha racionális döntéseket kell hozni.

– Megőrülök attól, hogy a lírai lelkű fiam egy olyan lányba szerelmes, aki külföldön akar élni, ezért járnak mindketten spanyol nyelvtanfolyamra – mondja Sára dühösen.

– Agyonaggódom magam a tehetséges nagyfiamért, aki Londonban dolgozik – kontrázok én. Mondjuk, egyre mondjuk a magunkét, egyikünknek sem tűnik fel, hogy a kávézó pincére már harmadszor kering az asztalunk körül, de nem mer minket megszólítani, hiszen látja, hogy elmélyülten beszélgetünk. Végül megáll mellettünk. – Hölgyeim!?

No, ekkor vesszük észre, hogy rajtunk kívül mások is élnek e bolygón, tehát mindketten nagyot nevetünk – a nevetés és a humorérzék is fontos kapocs közöttünk –, és azonnal rendelünk.

– Kérek egy erős olasz kávét! – mondom én.

– Kérek egy ír kávét dupla tejszínhabbal! – jelenti ki Sára, mire ámulva meredek rá.

– Azért kávézunk – ebédelés helyett –, mert te belekezdtél életed leghatékonyabb fogyókúrájába, és a születésnapi bulidra ötvenhat kiló leszel. Nem? – nézek rá felháborodva.

– Hülye vagy – feleli Sára magabiztosan. – Nem érted, hogy én ezzel a dupla habos ír kávéval köszönök el a gömbölyű énemtől? A búcsúnak is meg kell adni a módját... Ne röhögj! Meglátod, hogy egy karcsú barátnő fogad majd szeptember harmincadikán, a születésnapi partimon...

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
D-vitamin
Meglepő, melyik vitamin az emésztés rejtett támasza – Hiánya hamar panaszokat okoz
pajzsmirigy-alulműködés
Korai tünetek, hogy kevés hormont termel a pajzsmirigy – Erre figyelj nőként
hőségriasztás
Hivatalos: meghosszabbítják a hőségriasztást – Mikor lesz vége a kánikulának?
krónikus vénás elégtelenség
Jelek, hogy a láb vénái nem működnek megfelelően – Mutatjuk, mi a legelső tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +34 °C
Minimum: +18 °C

Általában napos, száraz idő várható, de hazánk északnyugati, északi felére időszakosan fátyolfelhők, illetve az északnyugati tájak fölé vastagabb felhők is érkezhetnek. Utóbbiakból a nyugati, északnyugati határvidéken néhány csapadékgóc nem kizárt. A déli, délnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon megélénkülhet.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 32 és 37 fok között alakul.Késő este többnyire 20 és 29 fok közötti értékekre számíthatunk. Hétfőn a légkörben zajló melegedés miatt melegfronti jellegű hatás érvényesül.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.