Rekedtség
Betegségleírások
Miért vagyok folyton rekedt?
A hangszálgyulladás legfőbb tünetei a rekedtség, a torokfájás, a normális hangerejű beszédre való képtelenség. Meglehetősen gyakori betegség, melyet okozhat túlerőltetés, dohányzás, de valamilyen fertőzés is. A legtöbb esetben a hangszálak pihentetésével magától is elmúlik.
Stroboszkópos vizsgálat: komoly betegségeket is felfedhet
Ha már régóta küzdünk rekedtséggel, ok nélküli torokfájással vagy gombócérzéssel, akkor a rutin fül-orr-gégészeti kivizsgálás mellett érdemes lehet alaposabban utánajárni, hogy mi áll a háttérben. Az említett tünetek ugyanis akár komoly betegségekre is utalhatnak. Az okok felderítésében segíthet a stroboszkópos vizsgálat.
A legjobb házi módszerek rekedtség kezelésére
A késő őszi, téli időszak a felsőlégúti megbetegedések szezonja is, és bár sok ember csak torokfájásra vagy orrfolyásra panaszkodik, gyakori a rekedtség is, sőt az is előfordulhat, hogy teljesen elmegy a hangunk. Mit tehetünk a kellemetlen tünetek ellen otthon?
Gyógyszerkereső
Kérdések - válaszok
Milyen gyógynövény hatásos a rekedtségre?
A lándzsás útifű csökkentheti az irritációt, a torokfájást, ha az illető nem érzékeny az útifűfélékre.
Három héttel ezelőtt nyaki porckorongsérvvel műtöttek, azóta nagyon rekedt vagyok, de torokfájdalmam nincs. Mit tegyek?
Várjon. A műtét során elég megterhelés éri a nyakat, az ott levő idegeket, szöveteket, hangszálakat, ahhoz, hogy átmeneti vizenyő, duzzanat miatt egy kis ideig rekedtség alakuljon ki. Sokszor az altatás alatti lélegeztetés - ha volt ilyen - szintén e...
Olvassa el aktuális cikkeinket!
Eddig eheted meg az ételeket a lejárati idő után
További termékkategóriákkal bővült a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programjának méltán népszerű lejárati útmutatója. A gyűjtemény a minőségmegőrzési idejű termékek lejárat utáni fogyaszthatóságáról ad hasznos iránymutatást.
A frontális felhőzet csak lassan halad kelet felé, ezért keleten alapvetően száraz és napos idő várható, míg nyugat, északnyugat felé haladva egyre több és vastagabb lesz a felhőzet. A Nyugat-Dunántúlon tartós esőre számíthatunk. Az összefüggő csapadékzóna estig a Duna vonaláig juthat. Előterében kialakulhatnak záporok, emellett a déli, délnyugati országrészben egy-egy helyen az ég is megdörrenhet. Az ország nyugati felén megélénkül, a nyugati tájakon megerősödik az északnyugatira forduló szél, míg keleten döntően mérsékelt marad az alapvetően déli légáramlás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 29, de a Dunántúl északnyugati felén ennél jóval alacsonyabban, 12 és 20 fok között alakul, a nyugati határ mentén reggel, délelőtt már beállt a maximum-hőmérséklet. Késő este - hasonló területi eloszlás mellett - 8, 21 fok várható. Napközben kettős fronthatás dominál, ami sokaknál okozhat kellemetlenséget.