Koronavírus Digitális Tanrend
Koronavírus: az online oktatás óriási hátránya
A koronavírus-járvány miatti iskolabezárások súlyos tanulási hiányosságokhoz vezettek, az alsó tagozatos diákok ugyanis jóformán semmilyen haladást nem értek el az otthoni tanulással - állapították meg az Oxfordi Egyetem kutatói. Úgy vélik, eredményeik az egész világon megállják a helyüket.
Koronavírus: a diákok nem támogatják az iskolanyitást
Ne vezessenek be kötelező jelenléti oktatást, amíg a tanárok teljes immunitása ki nem alakul a koronavírus ellen - ezt kéri a kormánytól az ADOM Diákmozgalom. Céljuk elérése érdekében "Nem megyünk suliba április 19-től" címmel eseményt is szerveznek közösségi oldalukon.
Fotók: így zajlik a digitális távoktatás
A kormány döntése értelmében a mai napon hatályba léptek a koronavírus-járvány megfékezését célzó szigorítások. Ennek részeként az óvodák és az általános iskolák április 7-éig nem nyithatnak ki. Mától kezdve tehát a legkisebb diákok is digitális távoktatásra álltak át.
Koronavírus: nincs tervben az online oktatás újbóli bevezetése
Ahol csak lehet, nyitva maradnak az általános iskolák és óvodák - hangsúlyozta Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában hétfő reggel.
Gyógyszerkereső
Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.