
Koronavírus Cukorbetegség



Ez is befolyásolja a COVID-19 súlyosságát
Azt már régóta tudjuk, hogy egyes krónikus betegségek - egyebek mellett a cukorbetegség is - megnövelik a súlyos COVID-19 kialakulásának, illetve a szövődmények miatti elhalálozásnak a kockázatát. Úgy tűnik azonban, hogy a rizikó szempontjából nagyon sokat számít, hogy 1-es vagy 2-es típusú diabétesszel küzdünk-e.


COVID-19 és a cukorbetegség: van összefüggés?
Bár eleinte főként arról lehetett hallani, hogy az új típusú koronavírus leginkább a tüdőre veszélyes, ma már tudjuk, hogy számos szervünket megtámadja, és változatos szövődményeket okozhat. Manapság az egyik legtöbb embert érdeklő kérdés az, hogy a fertőzés vajon ronthat-e hosszú távon a cukorbetegségen, illetve okozhatja-e közvetlenül a diabétesz kialakulását. Mutatjuk a szakértő véleményét.





Cukorbetegséget is okozhat a COVID-19
A COVID-19 fertőzés sok súlyos, néha elhúzódó egészségügyi problémát okozhat, például tüdőkárosodást, vesekárosodást, szívproblémákat. Az utóbbi időben a tudósok arra is rájöttek, hogy a fertőzés - akár hirtelen fellépő - cukorbetegséget is okozhat (1-es és 2-es típusút is), és sajnos egyre több ilyen esetre derül fény mostanában.

Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!



Sok a bizonytalanság a fogyatékkal élők rezsitámogatása körül
A fogyatékkal élőknek egy átlagos háztartáshoz viszonyítva kétszeres az energiafogyasztása, így különösen fontos lenne, hogy tisztázódjon, pontosan hogyan vonatkoznak rájuk a rezsivédelem szabályai. A hírek szerint ugyanakkor egyelőre teljes a káosz.



A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!
Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?

Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Változóan felhős lesz az ég, de több órára kisüt a nap. Elszórtan, nagyobb eséllyel a Dunántúlon és keleten számíthatunk záporra, zivatarra. Élénk, erős lökésekkel kísért északkeleti szél mellett 25, 31 fok között alakulnak a maximumhőmérsékletek. Kedden front nem érkezik, de a magasban zajló folyamatok hatására front jellegű tünetek léphetnek fel. Gyakori lehet a görcsös és a migrénes fejfájás, egész nap ingadozhat a vérnyomás. Egyesek alvászavarokat is tapasztalhatnak. A szabadtéri programoknak kedveznek a körülmények, de a záporok miatt az esernyőt is célszerű kéznél tartani. A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás alig változik.