
Ajánlott Oltások




Mennyi ideig marad meg az immunitásunk?
Ha átesünk egy kórokozók hatására kialakuló betegségen, vagy beoltatjuk magunkat a különféle betegségek ellen, akkor a szervezetünk ellenállóképességet, immunitást fejleszt ki. Van, hogy az kitart az életünk végéig, de előfordul, hogy néhány év után emlékeztető oltásra vagy megismételt oltásra van szükség. De mitől függ ez?

A védőoltások igazi előnyei
Megkezdődött hétfőn az európai immunizációs hét, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet arra, mindenkinek joga és felelőssége, hogy védve legyen az oltások által megelőzhető betegségekkel szemben - közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyarországi irodája az MTI-vel.


"Az oltásellenesség elfogadhatatlan"
Közegészségügyi veszélyt jelent a védőoltások számának csökkenése, a legnagyobb kihívást a lakossági bizalom visszaesése jelenti, amely már jelenleg is érezteti a hatását - áll az Európai Parlament (EP) csütörtökön elfogadott állásfoglalásában.



Oltásellenesség: életekbe kerül a tájékozatlanság
A fertőző betegségek és járványok megelőzésének leghatékonyabb módja a védőoltások alkalmazása, mostanában mégis sok szülő - különféle mendemondák, vallási meggyőződés vagy egyszerű tájékozatlanságból fakadó aggodalom miatt - elutasítja a vakcinákat. Ennek következtében napjainkban is halnak meg európai gyermekek védőoltással megelőzhető betegségekben.

Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!

Milyen most az influenzahelyzet itthon?
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései szerint az országban május 9. és 15. között 3400 ember fordult orvoshoz influenzaszerű tünetek miatt, ami húszszázalékos csökkenés az azt megelőző héthez képest - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön.



Ő a legöregebb férfi a világon
Egy venezuelai földműves, a 113. születésnapját május 27-én ünneplő Juan Vicente Pérez a legöregebb élő férfi a világon – jelentette be a Guinness Világrekordok. Az előző korrekorder, a spanyol Saturnino de la Fuente Garcia valamivel kevesebb mint egy hónappal 113. születésnapja előtt, január 22-én hunyt el.


Allergia gyerekeknél. Mit tehetünk ellene?
Évről évre egyre többen küzdenek allergiával. Ráadásul a kellemetlen panaszok is egyre fiatalabb életkorban kezdődnek, így manapság a kisgyermekek és a serdülők körében is jóval gyakoribb az allergia, mint például 20-30 évvel ezelőtt. Nézzük, mit tehetünk, hogy a tüsszögés és könnyezés ne keserítse meg gyermekünk mindennapjait.

Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
Délelőtt a napsütés mellett fátyol- és gomolyfelhők is lesznek, de csapadék nem várható. Délután folytatódik a napos idő, az időnként megnövekvő felhőkből csapadék nem alakul ki. A szél napközben mérsékelt délnyugati lesz. Hajnalban 7, 12 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 25, 30 fok között alakul.