Közösségi összefogással küzdenek az újszülöttekért

A Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány, amely az ország egyik legnagyobb területét lefedve menti az életveszélyben lévő újszülötteket a dél-magyarországi régióban, évek óta anyagi gondokkal küzd. Ezen igyekszik változtatni Sütő Zsanett.

"Munkám fontos részét jelenti annak az évi több tízmillió forintnak az összegyűjtése, amely az állami támogatáson felül szükséges az újszülöttmentés zavartalan működéshez és az elhasználódott, tönkrement gépek, műszerek cseréjéhez. Főállású Angyalként nyolc hónapja dolgozom ennek érdekében, és hatalmas élményt jelent, hogy a munkámmal életek mentéséhez járulhatok hozzá" – mondta el Sütő Zsanett, a Vodafone Főállású Angyala, aki jelenleg arra igyekszik felhívni az adózók figyelmét, hogy személyi jövedelemadójuk 1 százalékát ajánlják fel a Szolgálat számára. Zsanett az adományozók felkutatása mellett a szervezetet támogató kezdeményezéseket is koordinálja, amelyből szerencsére egyre több van.

"Egészen más színben jelenik meg a Szolgálat kiváló szakmai munkája a lakosság előtt, mióta Zsanett segíti a munkánkat. Az Alapítvány ismertsége jelentős mértékben nőtt az elmúlt időszakban, és hisszük, hogy ez hosszú távon az adományozók számának folyamatos növekedésében is megnyilvánul. Ma már lényegesen több együttműködési szándék irányul felénk, amire Zsanett munkájával megfelelő módon tudunk reagálni" – mondta el Prof. Dr. Pintér Sándor, a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Áprilisban a Magyar Közgazdasági Társaság Szegedi Ifjúsági Bizottsága és a Rotaract Club Szeged is szerveztek futóversenyt, amelyek nevezési díjaiból befolyt 400 ezer illetve közel 490 ezer forintos összegeket a Szolgálat számára ajánlották fel. A május 3-5. között megrendezett Rotary Tavasz során 420 ezer forint gyűlt össze a szervezet javára, az adománygyűjtés pedig az anyák napjával kezdődő Születés Hete szegedi programjai során is folytatódik majd.

Mi ez a program?

A Vodafone Főállású Angyal Program egy egyedülálló közösségi kezdeményezés, amely minden évben három, társadalmi célok iránt elkötelezett pályázónak nyújt lehetőséget arra, hogy egy éven keresztül az általuk fontosnak tartott, a társadalom érdekeit szolgáló feladatokkal foglalkozzanak egy nonprofit szervezettel történő együttműködés formájában. A Vodafone Magyarország Alapítvány erre az időre versenyképes fizetést biztosít az Angyaloknak, akik így minden energiájukkal programjuk megvalósítására koncentrálhatnak.

A Program idei felhívását májusban hirdetik ki. A jelentkezés és a kiválasztás nyilvánosan zajlik a Vodafone Felelősségvállalás Facebook-rajongói oldalán; a három nyertest szakmai zsűri választja ki.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
D-vitamin
Meglepő, melyik vitamin az emésztés rejtett támasza – Hiánya hamar panaszokat okoz
pajzsmirigy-alulműködés
Korai tünetek, hogy kevés hormont termel a pajzsmirigy – Erre figyelj nőként
hőségriasztás
Hivatalos: meghosszabbítják a hőségriasztást – Mikor lesz vége a kánikulának?
krónikus vénás elégtelenség
Jelek, hogy a láb vénái nem működnek megfelelően – Mutatjuk, mi a legelső tünet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +35 °C
Minimum: +18 °C

A fátyol- és gomolyfelhők mellett általában sok napsütés várható. Kevés helyen - főként a nyugati, déli és északkeleti országrészben - zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. Egyre nagyobb területen északnyugatira, északira fordul a szél, és megélénkül, néhol megerősödik, majd késő délutántól, estétől az északkeleti tájakon számíthatunk egyre több helyen erős, esetleg viharos lökésekre. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 33 és 38 fok között várható. Gyenge hidegfront érkezik kedden, így a lehűlésre érzékenyek kellemetlenségeket tapasztalhatnak.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.