Díjazták újságírónkat az Év Orvosa médiapályázatán

Tegnap tartották a "Média az orvosokért 2012" pályázat eredményhirdetését, ahol újságírónk, Kiss Verus a 3. díjat hozta el. Az Astellas Pharma Kft. a MÚOSZ szakmai együttműködésével Az év orvosa 2012 pályázathoz csatlakozóan hirdette meg a versenyt.

A szakmai pályázatra olyan pályaműveket vártak, melyek az emberi és szakmai vonatkozásban egyaránt nagyszerű orvosi teljesítményekre, az orvosi helytállásra, a kezelés, illetve a gyógyítás során kialakuló különleges orvos-beteg kapcsolatokra, valamint ezek gyógyulásban betöltött szerepére hívja fel a laikus közönség figyelmét.

A 42 beérkezett pályaműből - melyek között rádiós, televíziós, online és nyomtatásban megjelent írások is voltak - független és jelentős szakmai múlttal rendelkező bíráló bizottság választotta ki a legjobbat. A bizottság tagjai: Kéky Kira (egészségügyi szakújságíró), Király Erzsébet (az MTVA munkatársa, a Kossuth Rádió Krónika című műsorának szerkesztője) és Győrfi Pál (az OMSZ kommunikációs vezetője, szóvivője). A pályázat védnöke Tóth Károly, a MÚOSZ elnöke.

Szerkesztő-újságírónk, Kiss Verus "Együtt - az utolsó lélegzetig" című riportjával megosztott harmadik helyen végzett a médiapályázaton. Cikkében a Tüdőér Egylet megalakulásának történetét dolgozta fel, különös tekintettel a szervezet elnöke és alelnöke között kialakult, különleges orvos-beteg kapcsolatra, a kettejük munkájára, amit a pulmonális hipertóniás betegek érdekében végeznek.

Az első helyezett Pungor András (168 óra) lett "A száguldó orvos" című munkájával. A második helyet Dr. Keresztúriné Kisistók Tímea (Szegedi Városi Televízió), "35 év a koraszülöttekért" című munkájával érdemelte ki. A megosztott harmadik hely másik díjazottja - munkatársunk mellett - Bak Anita (MTVA Kossuth Rádió) lett, aki az "Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet" című munkájával érdemelte ki az elismerést.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +3 °C

Napos idő lesz fátyol- és gomolyfelhőkkel, utóbbiak helyenként időszakosan összeállhatnak. Csapadék nem valószínű. Az élénk északnyugati szél időnként megerősödik.A hőmérséklet késő este 9, 15 fok között várható. A hidegfront elvonultával megszűnik a fronthatás. Szerdán már anticiklon határozza meg időjárásunkat, így a frontérzékenyek szervezete is pihenhet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!