A folyadékfogyasztás a gyors fogyás titka?

Testünk 70%-át víz alkotja. Minél több túlsúlyt hordunk magunkon, annál kisebb ez az érték. Célszerű, ha folyadékszükségletünket mind nagyobb mértékben ezzel az értékes folyadékkal, a vízzel pótoljuk. Nem mindegy azonban, hogyan, mennyit, milyent.

A hármas elv a vízivás terén is érvényes: ha eddig nem fogyasztottunk elegendő mennyiségű vizet, fokozatosan emeljük az adagot. Folyamatosan igyunk, lehetőleg ne hagyjunk ki napokat: a kihagyott poharakból napok lesznek, a napokból kihagyott hetek, és azon kapjuk magunkat, hogy már megint fáj a fejünk, hasogat a derekunk, székrekedésünk van - azaz nem fogyasztunk kellő mennyiségű vizet. Váljék napi rutinunkká, hogy felkelés és reggeli közt megiszunk fél liter vizet, a délelőtt és délután folyamán 0,75 litert, és, ha aktív testmozgást végzünk, további fél-egy litert. Lefekvés előtt közvetlenül már ne igyunk.

Az ásványvizekről

Szénsavas vagy szénsavmentes? Melyiket válasszuk? A szénsavval dúsított víz , legyen az akár ásvány- vagy szódavíz, szén-dioxid-tartalmánál fogva a helyes sav-bázis egyensúlyt savas irányba billenti el, illetve az amúgy is savas szervezetünk helyzetét súlyosbítja. Inkább válasszunk szénsavmenteset.

És melyik a jobb: a magas vagy az alacsony ásványianyag-tartalmú? A szervetlen ásványi anyagokat szervezetünk nem képes feldolgozni. Ne feledjük: szervetlen anyagból szerveset csak a növények képesek előállítani – az ilyen módon szerves kötésbe vitt ásványi anyagokat tudjuk csupán hasznosítani. Ha ásványvizet iszunk, legyen ásványianyag-tartalma 500mg/l alatti.

Jéghideg vagy szobahőmérsékletű vizet igyunk? Mindenképpen szobahőmérsékletűt. A hűtőszekrény arra való, hogy ételeink megromlását megakadályozzuk! Az elfogyasztandó mennyiséget vegyük ki fogyasztás előtt, hadd melegedjen fel szobahőmérsékletűre! A jéghideg és a túl magas hőmérsékletű folyadék nemcsak a fogainkra káros!

A gyógyteákról

Zsírbontó fogyi-csodatea nem létezik. Azaz igen, ha semmi mást nem eszünk, csak az éppen aktuálisan kikiáltott csodateát kortyoljuk; ekkor garantáltan olvadni fognak rólunk a kilók. Ha indokolt, fogyasszunk bátran jó minőségű, hazai gyógyteákat a filteres fekete vagy különféle ízesített teák helyett. A mérték itt is fontos: ne fogyasszunk többet a gyógyteából , illetve ne igyuk huzamosabb időtartamon át, mint amennyi a csomagoláson fel van tüntetve!

Jóból is megárt a sok. És ha lehet, ne tegyünk bele két evőkanál mézet. Elég egy kávéskanálnyi is, különösen, ha le kívánunk adni pár kilót.

Innivalók, amik ételek

Ilyenek a tej, a kakaó, a gyümölcslevek. Komoly kalóriamennyiségeket juttatunk be velük szervezetünkbe, sokszor hasznos tápanyag nélkül. Egy pohár (250ml) cukros kakaó 220, egy pohár 50%-os multivitamin 130 kcalt tartalmaz. Ha minden nap csak egy-egy pohárral iszunk mindkettőből a szükségletünkön felül, az 27 dkg zsírnak felel meg egy hét, 1 kiló egy hónap alatt stb.

Nedvdús táplálékok

Minél több nyers gyümölcsöt fogyasztunk, annál kevesebb vizet kívánunk. Miért? A gyümölcsöknek rendkívül magas a nedvességtartalma, ráadásul a vizet a lehető legtisztább formában tartalmazzák. Ha gyümölcsnapot tartunk, és elfogyasztunk kb. 3- 3,5 kg gyümölcsöt, nem is leszünk szomjasak .

A diéta alatt tehát vegyünk magunkhoz elegendő folyadékot, egyenletesen elosztva. Vigyázzunk a magas kalóriatartalmú italokkal, gyógyteákat mértékkel igyunk, és fogyasszunk bátran lédús gyümölcsöket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra