Baktériumtenyészet ott, ahol nem is várná!

A fogászati kezeléseknél alkalmazott előke rögzítésére szolgáló csipeszek 40 százalékán aerob, 70 százalékánál anaerob baktérium marad vissza a fertőtlenítés után.

A fogászati kezeléseknél alkalmazott előke rögzítésére szolgáló csipeszek 40 százalékán aerob, 70 százalékánál anaerob baktérium marad vissza a fertőtlenítés után - vonja le a következtetést a Compendium of Continuing Education in Dentistry áprilisi számában olvasható tanulmány.

A Tufts Egyetem munkatárainak elemzése szerint fontos fertőzési forrást jelenthetnek a fogászati előkék rögzítésében használt kapcsok, melyeket a hagyományos fertőtlenítés nem képes teljes mértékben csírátlanítani. Ugyan az esetek zömében a fogászati beavatkozást követően az eszköz azonnal fertőtlenítésre kerül, a kezelés ellenére azonban a csipeszek 40 százaléka bizonyult pozitívnak aerob, 70 százaléka pedig anaerob baktériumokra.

Dr. Addy Alt-Holland és munkatársai a kapcsok felszínén életképesen maradó baktériumokat vizsgálták, nem pedig azt, hogyan kerülhet át a fertőzés egyik betegről a másikra. A detektált törzsek mindegyike előfordul a normál környezetben, azonban nem szabad elfelejteni, hogy arra fogékony, például immunhiányos emberben ezek a mikrobák is képesek betegséget okozni.

A vizsgálatban 20 féle csipeszt teszteltek, melyeket az újrafelhasználás előtt fertőtlenítettek, leginkább alkoholtartalmú szerekkel. A fertőtlenítési protokoll teljes mértékben megfelelt az intézmény biztonsági előírásainak. A teszt molekuláris technológiák segítségével célozta a leggyakoribb 300 szájüregi baktériumot.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra