Sós palacsintát az asztalra!

A palacsintát a legtöbben édesen szeretik, holott sósan is igazán ízletes ételek készíthetők vele. Ha legközelebb palacsintagyártásra adjuk a fejünket, készítsünk néhány sós változatot is, és feltétlenül próbáljuk ki az alábbi recepteket is!

A palacsinta szeretete egészen a római időkig nyúlik vissza, hiszen akkoriban a légionáriusok körében igen nagy mennyiségben fogyasztott étel volt. Kevés alapanyagot igényelt, sokáig eltartható volt, és főként hússal töltötték meg. A történelmi adatok szerint Európában való elterjedése is a rómaiaknak köszönhető, de ma már világszerte kedvelt finomság. A receptúra persze nemzetenként eltérő, de népszerűsége ettől csak még nagyobb.

Palacsinta sósan

Bár a palacsintát elsősorban édes tésztaként kedveljük, sósan is igazán ízletes finomságok készíthetők vele. Ezt bizonyítják az alábbi receptek is, melyeknek vétek lenne ellenállni. A tésztát persze szokásainkhoz híven reformosítottuk kicsit, de ettől csak táplálóbb és egészségesebb lett.

S bár a palacsinta készítése nem éppen időtakarékos dolog, ha a tésztát elkészítjük előre, és betesszük a hűtőbe, másnap már csak a feltéttel és az összeállításával kell foglalkoznunk, így remek alternatíva lehet egy gyors ebédre vagy vacsorára.

A sós palacsinta is nagyon ízletes lehet

Spenótos palacsintatorta

Hozzávalók 6-8 személyre:

A tésztához:

  • 40 dkg tönköly- és zabpehelyliszt vegyesen
  • 4 tojás
  • 2 evőkanál olaj
  • víz

A töltelékhez:

  • 50 dkg spenót
  • 2 gerezd fokhagyma
  • só, bors
  • 5 dl bio tejföl
  • 35 dkg reszelt sajt

A lisztet keverjük össze a tojással, a vízzel, a sóval és olajjal. A palacsintasütőt forrósítsuk fel, és minimális mennyiségű zsiradékkal kezdjük sütni a palacsintákat. A töltelékhez pároljuk meg a spenótot, turmixoljuk össze, adjuk hozzá a fokhagymát, a sót, a borsot, és amikor már teljesen elfőtte a levét, a tejföl felét. Tartsuk melegen. Kezdjük el „építeni” a tortát . Tegyünk egy palacsintát egy tálra, kenjük meg a meleg spenóttal, szórjuk meg reszelt sajttal, és így tovább, amíg az összes alapanyag el nem fogy. A sajt kicsit megolvad a hőtől, és kötőanyagként is működni fog. Vágjuk a tortát szeletekre és a maradék tejföllel tálaljuk.

Sonkás-kelbimbós palacsinta

A palacsintatésztát a fentiekhez hasonlóan készítsük el. 20 dkg sonkát vágjunk apró kockákra és egy kevés olajon pirítsuk le. Adjunk hozzá kb. 3 marék félbevágott kelbimbót , és lassú tűzön pároljuk. Amikor megpuhult a kelbimbó, adjunk hozzá 3-4 gerezd zúzott fokhagymát és 1 evőkanál apróra vágott kakukkfüvet. Forgassuk alaposan össze, majd zárjuk el a gázt alatta. A palacsintából 1-1 darabot tányérra helyezzünk, megszórjuk a sonkás-kelbimbós töltelékkel és egy kevés olívaolajjal meglocsolva kínáljuk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +3 °C

Döntően borult lesz az ég, és dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein pedig havas eső, havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra