Így nem fog megviselni a szakítás
A körülményektől függetlenül minden szakítás hatással van a lelkünkre és a testünkre is. Bár az ilyenkor érzett fájdalmat semmi sem képes egyik napról a másikra elmulasztani, vannak dolgok, amelyeket megtehetünk.
Sportoljunk minél többet!
Sokan szakítás után inkább a kanapén bújnak el, és finom falatokkal vigasztalják magukat, pedig ez nagyon nem tesz jót az egészségnek, és még a fájdalmat is elnyújtja. Szakítás után az egyik legfontosabb, hogy minél több endorfin termelésére vegyük rá a szervezetünket, ennek pedig a sport az egyik legjobb módja. Így lustálkodás helyett inkább töltsünk még a szokásosnál is több időt az edzőteremben (ha eddig nem jártunk, akkor kezdjük el)! Nemcsak abban segít, hogy a testünket formába hozzuk, de növeli az önbizalmat, csökkenti a stresszt és a depressziót, erősíti az immunrendszert, és persze rengeteg endorfint is termel.

Hozzunk átgondolt döntéseket!
Ha életünk egy szomorúbb fázisában vagyunk, akkor próbáljuk meg nem étellel vigasztalni magunkat, mert a felszedett kilók miatt csak még mélyebbre süllyedhetünk a depresszióba. Helyette inkább keressünk más dolgokat, amelyektől jobb lesz a kedvünk, például találkozzunk a barátainkkal. Kipróbálhatunk pár egészséges éttermet - így a felesleges kilók miatt sem kell aggódnunk.
Táplálkozzunk egészségesen!
Ha kedvünk nem a legrózsásabb, akkor érdemes a táplálkozásunkra is extra figyelmet fordítani. Amellett, hogy kerüljük a túlzottan zsíros, édes vagy sós ételeket, arra is figyeljünk, hogy ne essünk túlzásokba, és ne vonjuk meg magunktól a szénhidrátot. Ez azért fontos, mert szerotonint tartalmaz, és ha nem eszünk elég szénhidrátot, sokkal jobban fogunk majd vágyni az édességre.
Forrás: rodalewellness.com
Tisztelt Doktornő! Barátnőm anyukájának övsömör betegsége van. 1 hete derült ki. Barátnőm együtt lakik az anyukájával. Sok időt töltünk együtt, az anyukájával ritkán találkozom. Gyerekkoromban volt bárányhimlőm. Van esélyem elkapni, ha csak a barátnőmmel találkozom? Barátnőm is volt bárányhimlős. Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel, S. Judit
Tisztelt Kérdező! Az övsömör a korábbi fertőzés reaktiválódása miatt alakul ki. A reaktiválódás leginkább az immunrendszer csökkent működése (pl. időskor, legyengült állapot, fokozott pszichés vagy fizikai stressz) miatt jön létre. A bő...