Tömeges ételmérgezés: nyolcvan gyermek került kórházba

A nyolcvan megbetegedett gyerek közül hétfőre már csak nyolc szorult ellátásra, a többieket már hazaengedték.

Ahogy azt korábban mi is megírtuk, Budapesten több óvodában és iskolában is tömegesen történtek ételmérgezésre utaló megbetegedések a közelmúltban. A 24.hu hétfő reggeli információi szerint összesen nyolcvan gyermek került kórházba mérgezéshez köthető tünetekkel. 

A lapnak Mogyorósi Zsuzsanna, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet kommunikációs vezetője azt nyilatkozta: korábban arról szóltak a hírek, hogy 47 gyerek került kórházba, ez a szám a hétvégén tovább emelkedett. Mint mondta, a nyolcvan megbetegedett gyerek közül hétfőre már csak nyolc szorult ellátásra, a többieket már hazaengedték. Ez bölcsődés, óvodás és iskolás gyerekeket érint. Nem érkeztek más kerületből jelzések, csak a XIII. kerület érintett a megbetegedések vonatkozásában.

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) pénteki tájékoztatása szerint Angyalföldön az ebéd elfogyasztását követően hányás és hasmenés miatt eddig összesen 470 fő jelentkezett panaszokkal, közülük 47 gyereket kezelnek kórházban. Az NNGYK és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is vizsgálja a történteket. Egyelőre a szalmonella-fertőzést lehet kizárni a háttérben álló okok közül.

Az ételmérgezés veszélyeiről és a kezeléséről bővebben az alábbi cikkünkben írtunk.

Borítófotó: Getty Images

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

máj
Ebből tudhatod, ha a májad már nem sokáig bírja
szellentés
Miért szellentünk? 7 gyakori ok a fokozott gázképződés mögött
így hat a kávé a szívre
Ha így iszod a kávét, az a legrosszabb verzió
bélflórazavar
Ez az étel okozza a legnagyobb károkat a bélrendszerben
magas vérnyomás
Egyszerű módszer a magas vérnyomásra – Nem kerül pénzbe, mégis kevesen gyakorolják
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: +0 °C

Erősen felhős vagy borult lesz az ég. Egyre több helyen fordulhat elő eső, azonban estig az Északi-középhegység térségében néhol vegyes halmazállapotú csapadék nem kizárt. Estétől kiterjedt csapadékzóna érkezik az ország fölé. A keleties szél helyenként megélénkülhet.Késő este 0 és +7 fok közötti értékeket mérhetünk. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, a mostani időjárás-változás főként a melegfrontra érzékenyek szervezetét terhelheti meg.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Melyik állatnak van három szíve? – Teszteld a tudásod! Az állatok világa lenyűgöző. Számos fajnak vannak olyan képességei, amit elsőre talán nem is néznénk ki belőlük. Kvízünk segítségével most különböző állatfajok érdekességeivel kapcsolatban ismerhetsz meg tényeket.
kvíz
A mogyoróvaj jót tesz a kutyáknak: igaz vagy hamis? – Tedd próbára tudásod! A mogyoróvaj és a fokhagyma tényleg jótékonyan hat a kutyák egészségére? Igaz, hogy kis mennyiségű csokoládét bátran fogyaszthatnak az ebek? Teszteld tudásodat!