8 aranyszabály az egészségesebb életért

Nem hazudik az ismert mondás, miszerint „az vagy, amit megeszel”. Táplálkozásunk – főleg az elfogyasztott ételek mennyisége és minősége – ugyanis kulcsfontosságú szerepet játszik egészségi állapotunk alakulásában. Nézzük, mit tegyünk, ha szeretnénk egészségesebben étkezni.

Biztosan idén is sokan vannak, akik az újév alkalmából megfogadták, hogy ezentúl egészségesebben táplálkoznak majd – és jól is tették, hiszen az étkezési szokások komolyan kihatnak egészségre. Ahhoz, hogy az elhatározás valóban sikeres is legyen, nem árt tisztázni magunkban, hogy mitől lehet egészségesebb az étrendünk. Ebben igyekszik segíteni a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) infografikája, amelyet a napokban osztottak meg közösségi oldalukon.

Az egyik legfontosabb dolog, amit megtehetünk optimális egészségi állapotunk megőrzéséért, hogy kiegyensúlyozott és tápláló étrendet követünk. Nem könnyű azonban elkezdeni a változást. Nézzük, melyik az a 10 lépés, amelyet mindenképpen meg kell tennünk 2023-ban a siker érdekében.

Az egészséges táplálkozás alapjai

Az NNK ajánlása szerint ahhoz, hogy egészségesebben táplálkozzunk, érdemes növelni a teljes kiőrlésű gabonák, a zöldségek és gyümölcsök mennyiségét étrendünkben, miközben az édességek és a só fogyasztását mérsékeljük. Jó, ha mindennap kerül valamilyen tejtermék a tányérunkra, de a sovány húsok, a halak, a tojás, a hüvelyes zöldségek, valamint az olajos magvak is képezzék étrendünk fontos részét.

Lényeges továbbá, hogy zsiradékoknál ne csak a mennyiségre, de a minőségre is ügyeljünk. A szomjoltók közül pedig, amikor csak lehet, a tiszta vizet válasszuk.

A legfrissebb tartalmainkért kövessen minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

)
Milyen betegségeket okozhat kutyáknál a kullancs?

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +5, +10 °C
Minimum: -5, +2 °C

A napsütés mellett felhőátvonulásokra kell készülni, ezekből helyenként zápor, a hegyekben esetleg hózápor is kialakulhat. Erős, néhol viharos lesz az északnyugati szél, a csúcshőmérséklet 5, 10 fok között alakul. Kedden már nem lesz front felettünk, de sokan még mindig hidegfronti tüneteket tapasztalhatnak magukon. A reggeli ízületi panaszok napközben is fennállhatnak, illetve erős fejfájás is jelentkezhet, ami a szeles tájakon lehet intenzívebb. Ingadozhat a vérnyomás, jellemző lehet a rossz közérzet. Sokan még az óraátállítást sem heverték ki. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: