Alacsony ösztrogénszintre utaló jelek

Bizonyos embereknél az alacsony ösztrogénszint genetikus, másoknál pajzsmirigy-problémák eredménye, de akkor is lecsökkenhet a hormon mennyisége, ha testzsír-százalékunk drámaian alacsony lesz. Érdemes tisztában lenni a tünetekkel.

Elmaradó havi vérzés

Az alacsony ösztrogénszint gyakori tünete a nagyon gyenge vérzéssel együtt. Ha a szervezetben nincs elég ösztrogén, akkor a méhnyálkahártya nem vastagodik meg eléggé, hogy normál havi vérzésünk legyen.

Egyes kellemetlen tünetek hátterében az is állhat, ha szervezetünkben valamilyen hormonális zavar jelentkezik. Érdemes lehet tehát e tekintetben is kivizsgáltatni magunkat, ha az alábbi cikkben összefoglalt panaszokat tapasztaljuk!

Hangulatingadozás

Az ösztrogén szintje a kedvünkre is hatással van: nem véletlen, hogy menzesz idején is sokan küzdenek hangulatváltozásokkal. A hormonális egyensúly felborulásától szinte percről percre váltakozhat, hogy éppen hogyan érezzük magunkat - és nem ritka a deprimáltság sem.

Alvászavarok

Az ösztrogén mennyisége hatással van a szerotonintermelésre, a szerotonintól pedig az alvásért felelős melatonin szintje függ. Ezért van, hogy akiknek alacsony az ösztrogénszintje, rosszabbul és kevésbé pihentetően alszanak, és gyakrabban érzik fáradtnak magukat.

Az ösztrogénszint hatással van az alvásminőségre is
Az ösztrogénszint hatással van az alvásminőségre is

Alacsony libidó

A kevés ösztrogén hatására csökken a nemi vágy. Ennek oka szintén az ösztrogén és a szerotonin kapcsolatában keresendő. Nem ritka az sem, hogy ilyenkor a szex fájdalmas, mivel a hüvely nedvesedése nem kielégítő és a hüvelyfal is elvékonyodhat.

Bőr- és szemszárazság

Az ösztrogén a könnytermelésre is hatással van - ha kevés van belőle, kevesebb könny termelődik, ezért szemünk kiszáradhat, viszkethet. Ugyanez a helyzet a bőrrel is, amely ilyenkor nedvességet veszít.

Hőhullámok, éjszakai izzadás

Nem véletlen, hogy a klimax egyik legkellemetlenebb velejárói a hőhullámok és az éjszakai verejtékezés: mind a kettő a csökkent ösztrogénszintnek köszönhető.

Forrás: bustle.com

)
Az ülőmunka veszélyei

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16, +21 °C
Minimum: +1, +7 °C

Napos időre van kilátás, csapadék nem lesz. Reggel északkeleten ködfoltok képződhetnek. Mérsékelt szél mellett 16, 21 fok közötti csúcshőmérsékletekre számíthatunk. Szerdán a frontmentes, de melegedő idő is okozhat panaszokat. Reggel kopásos, napközben gyulladásos ízületi bántalmak léphetnek fel, emellett a fokozottan érzékenyek migrént és koncentrálási problémákat is tapasztalhatnak. Ingadozhat a vérnyomás, a délelőtti órákban rosszullét jelentkezhet. A napsütés azonban kissé ellensúlyozhatja a tüneteket. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.

Egészséget befolyásoló hatások: