Jelek, hogy a tüdőnk nem működik rendesen
Ha valami gond van a tüdővel, annak a tünetei a légzéssel kapcsolatban jelentkeznek? Ez nem feltétlenül van így. Néha ugyanis a szervezetünk egészen más módon próbálja jelezni, hogy probléma van.
Ha kevés az energiánk
A sejtjeinknek oxigénre van szüksége ahhoz, hogy a szervezetünk megfelelően működjön. Ha a tüdőnk nem biztosít a testünknek elegendő oxigént, akkor fáradékonyak leszünk. A fáradékonyság miatt ráadásul elhanyagolhatjuk a sportot és testmozgást, amitől csökken az állóképességünk is.
A fáradékonyság, kimerültség, ritkábban vagy gyakrabban, de mindenki életében jelen van. Ennek teljesen hétköznapi okai is lehetnek: egy kimerítő influenza, hó végi hajtás a munkahelyünkön, vagy az otthoni teendők feltorlódása. Előfordulhat azonban, hogy a fáradékonyság komoly betegséget jelez. Hogy mit, arról az alábbi cikkünkben olvashat!
Ha zavarodottak vagyunk
A testünkbe jutó oxigén 15-20 százalékát az agyunk használja fel, ha pedig a tüdőnk nem biztosít eleget, akkor lassúak, álmosak, zavarodottak lehetünk. Ennek az az oka, hogy lecsökken az oxigénszintünk, a szén-dioxid szintünk viszont megemelkedik.

Ha leadtunk pár kilót
Bizonyos tüdőbetegségek azt is eredményezhetünk, hogy váratlanul lefogyunk valamennyit. Ilyenkor gyakran nem a testzsírunkból veszítünk, hanem az izomtömegből. A fogyás oka emellett az is lehet, hogy a légzési problémák miatt a gyomrunk étkezés közben hamar megtelik levegővel, és csak keveset tudunk enni.
Ha elszürkül a bőrünk
A bőrünk rózsás színét az oxigént szállító vörös vérsejtek adják - ha a szánk, az ujjaink vagy a lábujjaink szürkés színűek lesznek, akkor az azt jelezheti, hogy a testünkben kevés az oxigén, és valami nem stimmel a tüdőnkkel.