Újabb oltóanyagot tesztelnek a zikavírus ellen

Az amerikai egészségügyi hatóságok embereken is elkezdtek kipróbálni egy újabb oltóanyagot. A betegség, amely a magzatoknál fejlődési rendellenességet okoz, az Egyesült Államokban és Latin-Amerikában terjed.

A fertőző és allergiás betegségeket vizsgáló amerikai intézet által kikísérletezett oltóanyagot 80 egészséges, 18 és 35 év közötti önkéntesnek adják be az ország különböző pontjain lévő három kutatóintézetben, az első dózist kedden kapták meg az önkénteseknek - jelentette be a szövetségi ügynökség. "Sürgető közegészségügyi feladat kifejleszteni egy megbízható és hatékony oltóanyagot a zikavírus terjedésének megelőzésére és a drámai születési rendellenességek megfékezésére" - mondta Anthony S. Fauci, az intézet igazgatója.

"Az állatkísérletek eredményei nagyon biztatóak voltak. Örülünk annak, hogy embereken is elkezdhetjük a vizsgálatokat" - tette hozzá. Fauci felhívta a figyelmet arra, hogy noha ezek a vizsgálatok "jelentős előrelépést" jelentenek, az oltóanyag kifejlesztése több évet vesz igénybe. Ez a kísérleti oltóanyag nem a zikaláz ellenszere, hanem az emberi testet segíti egy megfelelő immunreakció kifejlesztésében, arra az esetre, ha az találkozik a főként szúnyogok által terjesztett betegséggel.

Állatkísérletek után már embereken is tesztelik az új oltóanyagot, ami védhet a zikavírus ellen

A múlt hónapban vizsgálatok indultak egy másik kísérleti oltóanyaggal, amelyet az Inovio Gyógyszerészeti Laboratórium és a GenOne Life Sciences nevű dél-koreai biotechnológiai cég fejlesztett ki. Ezeket a kísérleteket a kanadai Quebecben és az egyesült államokbeli Miamiban, valamint Philadelphiában végezték el. Az amerikai tiszti orvosi szolgálat becslése szerint több mint 50 országban - jórészt latin-amerikai és karibi térségekben - terjed aktívan a vírus.

A zikavírus-fertőzés egy rövid lappangási idő után megjelenő akut, influenzaszerű kórkép. A kórokozó egy úgynevezett flavivírus, a fertőzés pedig sokszor teljesen tünetmentes. Az alábbi cikkünkben részletesebben is írunk a fertőzésről!

Az Egyesült Államok július végén jelentette be az első fertőzéses eseteket. Eddig a vírust csak a többi érintett országokból visszatérőknél állapították meg az amerikai illetékesek. Jelenleg nincs semmilyen gyógymódja a zikaláznak, amely ötből négy esetben nem okoz tüneteket, és észrevétlen marad. A betegség nem képes megfertőzni ugyanazt az embert két alkalommal is.

Ha egy terhes nő kapja el a vírust, az súlyos rendellenességet, leggyakrabban kisfejűséget okozhat a magzatnál. A fertőző és allergiás betegségeket vizsgáló amerikai intézet vizsgálatainak első eredményei 2017 januárjára várhatók. Ezután, ha az eredmények kielégítőek lesznek, a kutatások második szakaszát olyan országokban kell elvégezni, ahol a vírus járványként terjed.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra