Mostanában hosszabb ideig beteg a gyerek? Ez az oka

A gyermekorvosi rendelők szinte folyamatosan tele vannak, ráadásul a szokásos 1 hét helyett most akár 6-8 hétig is eltarthat, mire a gyerekek teljesen tünetmentessé válnak. Szakértő árulta el, mi lehet a folyamatos visszaesés és az elhúzódó betegségek hátterében.

Az idei őszi-téli szezon más, mint az eddigiek. Sok szülő tapasztalhatja azt, hogy éppen felgyógyult gyermeke 2-3 közösségben töltött nap után újra tüneteket mutat - jellemzően folyik az orra vagy köhög -, a visszatérő fertőzések teljes leküzdése pedig a korábbi 1 hét helyett akár hónapokat is igénybe vehet. A Családinetnek nyilatkozó szakértők szerint ez is a koronavírus-járvány egyik közvetett hatása.

gyerekek, betegség, elhúzódó betegség, megfázás, koronavírus-járvány hatásai
Most akár 6-8 hétig is eltarthat, mire teljesen tünetmentessé válnak a gyerekek.Fotó: Getty Images

"Találkozniuk kellene a betegségekkel"

Egy több mint 20 éves tapasztalattal rendelkező házi gyermekorvos, Dr. Varga Károly például azt mondta a portálnak, hogy ő tavaly ősszel a szokásosnál sokkal kevesebb náthás és lázas gyerekkel találkozott, még az influenzajárvány is elmaradt. Most azonban tele vannak a rendelők beteg gyerekekkel, tüneteik pedig hosszú hetekig is elhúzódhatnak. Ráadásul gyakoribbak az olyan szövődmények is, mint például a tüdőgyulladás. A szakember szerint a gyerekeknek találkozniuk kell a betegségekkel, ugyanis ettől fejlődik az immunrendszerük, ez azonban az elmúlt évben elmaradt.

Több új kutatás is arra a következtetésre jutott, hogy durva lesz az idei influenzaszezon . Sok szakértő arra biztatja az embereket, hogy oltassák be magukat.

"A maszkhasználatnak és a távolságtartásnak, valamint a közösség kerülésének voltak pozitív és negatív hatásai is. A negatív az volt, hogy a gyerekek sokkal később szocializálódtak, nem találkoztak egymással és nem kapta meg az immunrendszerük azokat az impulzusokat, amik ahhoz szükségesek, hogy jobban kialakuljon az általános védekezési képesség" - fogalmazott Varga Károly. A mostani betegségek elhúzódásában tehát közvetetten szerepet játszik a koronavírus-járvány, hiszen a tavalyi korlátozások következménye, hogy most lassabban és gyengébben reagál az immunrendszerük a kórokozók támadására.

Ezek most a leggyakoribb panaszok

Olvasóinak tapasztalatai alapján a portál arról is beszámolt, hogy a három leggyakoribb panasz jelenleg a köhögés, az orrfolyás és a láz. Sok kisgyerek kap el olyan fertőzéseket is, amelyek hasmenést és hányást váltanak ki, a tüdőgyulladás mellett pedig a mandulagyulladás is egy viszonylag gyakori szövődménynek számít most a bölcsődések és óvodások körében.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt nagyrészt erősen vagy közepesen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra