Mégsem veszélyesek a kórházi fertőzések?

A kórházi intenzív kezelés során szerzett, antibiotikumoknak is ellenálló fertőzések valószínűleg kevesebb beteg halálát okozzák, mint a szakemberek előzetesen gondolták.

Az Amerikai Egészségügyi Minisztérium adatai szerint évente 1,7 millió beteg kap fertőzést kórházi kezelése során. Az intenzív osztályokon az elmúlt évtizedben emelkedett a kezelésekre nem reagáló fertőzések száma. A kutatáshoz a kutatók a sebészeti és traumatológiai intenzív osztályokon előforduló fertőzéses eseteket vizsgálták 2000 és 2010 között. 799 gyógyszerekre nem reagáló kórokozót találtak, közel 1 500 betegnél. Bár több lett a megbetegedések száma, a halálozások aránya 4 százalékkal csökkent.

"Úgy látjuk, ezek a betegek nem a fertőzésbe magába halnak bele, hanem más tényezők játszanak ebben szerepet, például az idős életkor vagy a többszörös sérülés" - mondta el Dr. Laura Horst Rosenberger, a Virginia Egyetem kutató munkatársa. Elmagyarázta, hogy a betegséget okozó baktériumok opportunisták, az eleve legyengült szervezetet támadják meg, akiknek a túlélési esélyeik más tényezők miatt alapból rosszabbak. "A legmagasabb fertőzési kockázattal rendelkező betegek (az idősek, több krónikus betegséggel küzdők, lélegeztetőgépre szorulók, korábban antibiotikus kezelésben részesülők) prognózisa a legrosszabb. A kórházban keringő fertőzések a legsebezhetőbb betegeket érintik, és a fertőzés számlájára írható halálozás aránya viszonylag kicsi" - mondta a szakember.

A leggyakoribb patogén a meticillin-rezisztens Staphylococcus aureus (MRSA) és a Pseudomonas aeruginosa, melyek leggyakrabban a tüdőt, a vért és a húgyúti szerveket betegítik meg.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, viszont az északkeleti területeken többórás napsütés várható. Továbbra is főként hazánk délnyugati felében számíthatunk ismétlődő jellegű esőre, záporesőre, zivatarra. Északkeleten, keleten a legkisebb a csapadék esélye, máshol lokálisan, illetve a tartósabban csapadékos délnyugati részeken akár nagyobb területen hullhat kiadós mennyiség. A csapadékhajlam a nap második felében fokozatosan csökken. Általában a keleties, a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet kísérhetik élénk, néhol erős lökések, de zivatarok környezetében is lehet szélerősödés. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 27 fok között alakul, a csapadékosabb délnyugaton mérhetjük az alacsonyabb, északkeleten a magasabb értékeket. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra