Koronavírus: egymilliárd vakcinát adtak már be Európában

Eddig hozzávetőleg egymilliárd adag COVID-19 elleni vakcinát használtak fel az európai régióban - közölte szerdán este Hans Kluge, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai igazgatója Koppenhágában.

Jelenleg Európában terjed a leggyorsabb ütemben a koronavírus-járvány - hívta fel a figyelmet a WHO .

A WHO adatai szerint ezzel a régióban élők nagyjából harmadát sikerült immunizálni. A WHO több mint ötven országot sorol az európai régióhoz, így például Oroszországot, Törökországot és Ukrajnát is.

"Ez nagyszerű teljesítmény" - méltatta az oltakozási erőfeszítéseket Kluge, hozzátéve azonban, hogy a járvány megfékezéséhez serkenteni kell az oltakozási kedvet, illetve ki kell küszöbölni a területi egyenlőtlenségeket. Kijelentette, hogy a cél továbbra is egy átlagosan 70 százalékos átoltottság elérése.

Mintegy egymilliárd vakcinát adtak már be az európai régió lakosainak COVID-19 ellen
Mintegy egymilliárd vakcinát adtak már be az európai régió lakosainak COVID-19 ellen. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Súlyos problémát jelent a vakcinák egyenlőtlen elosztása

Mint azt megírtuk , október során korábban Maria Van Kerkhove epidemiológus, a WHO járványügyi szakértője arra hívta fel a figyelmet, hogy amennyiben másként használta volna fel az emberiség az eddig beadott mintegy 6 milliárd adag vakcinát, úgy egészen más képet festene mostanra a pandémia. Október elején a világszervezet még több mint félszáz olyan országról adott ugyanis hírt, ahol a lakosság átoltottsági aránya nem érte még el a 10 százalékot.

Mindezek alapján a WHO nem támogatja a harmadik, avagy emlékeztető oltások beadását. Ehelyett arra sürgeti a magasabb jövedelmű országokat, hogy vakcinakészleteiket osszák meg a fejlődő nemzetekkel. A WHO szeretné elérni, hogy a 2021-es év végére a Föld minden országában el lehessen érni legalább a 40 százalékos átoltottságot.

Novembertől elkezdhetik beoltani COVID-19 ellen az 5 és 11 év közötti gyerekeket az Egyesült Államokban, amennyiben az élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet (FDA) engedélyt ad a csökkentett adagú Pfizer-BioNTech-vakcina sürgősségi felhasználására .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra