Hatékonyabb lehet a Pfizer vakcinája, mint gondoltuk

Az izraeli oltási eredmények azt mutatják, hogy a tömeges vakcinációra használt Pfizer-BioNTech-oltóanyag annál is hatékonyabb, mint amit a korábbi klinikai vizsgálatok mutattak.

Izrael az első ország, amely rekordgyorsaságú tömeges oltásba kezdett, vállalva, hogy "élő laboratóriumként" egész lakosságán teszteli a Pfizer-BioNTech vakcinájának hatékonyságát. Eddig a 9 milliós lakosság 55 százaléka kapta meg legalább az első részoltást, 43 százalék pedig már a második dózison is túl van, amit Izraelben 21 nappal az elsőt követően adnak be - számol be róla a The Guardian oldala.

tömeges oltás
Izrael már nagyon jól áll lakossága beoltásával. Fotó: Getty Images

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy ez az mRNS-alapú oltóanyag 97 százalékos hatékonysággal előzi meg a koronavírus-fertőzés okozta súlyos megbetegedést és elhalálozást, 94 százalékos hatékonysággal pedig a tünet nélküli megbetegedést.

Az új típusú koronavírus elterjedése óta az egyik legfontosabb kérdés, amelyet nagyfokú bizonytalanság övez, a fertőzés lezajlása után kialakuló immunitás. Nincs ez máshogy a vakcinák nyújtotta védelemmel sem. Összegyűjtöttük, mit lehet tudni eddig. Részletek!

Múlt heti beszámolók szerint a vakcina gyakorlati hatékonysága még egy kicsit alacsonyabb volt: 92 százalékban bizonyult hatásosnak a súlyos, és 92 százalékban a tünetmentes megbetegedés megelőzésében. Szakértők szerint az adatok egyértelműen igazolják, hogy a Pfizer-BioNTech oltóanyaga eredményesen képes felvenni a harcot a SARS-CoV-2 vírussal.

Ahogy arról korábban írtunk, Magyarországon jelenleg öt koronavírus elleni vakcinát használnak: a Pfizer-BioNTech oltóanyagán kívül az oltásra regisztráltak a Moderna-, az AstraZeneca-, az orosz Szputnyik V, és a kínai Sinopharm-vakcina valamelyikét kaphatják. A hivatalos tájékoztatás szerint eddig több mint 1,1 millió ember van túl legalább az első részoltáson.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra